Posted by: bluesyemre | March 11, 2012

9th International METU Robotics Days March 17-18

9.ODTÜ Robot Günleri

Türkiye’nin ilk ve en köklü robot yarışmaları organizasyonunun dokuzuncusu düzenleniyor!

Robotları ve teknolojilerini toplum kesimlerine tanıtmayı, işlevleri ve kullanım alanları hakkında bilgiler sunmayı, robot dünyasına ilgi duyanları eğlenceli bir ortamda bir araya getirmeyi hedefleyen, ASELSAN ana sponsorluğundaki Uluslararası ODTÜ Robot Günleri’nin dokuzuncusu 17-18 Mart 2012 tarihinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Bu sene gerçekleşecek olan etkinliği özel kılan bir neden daha var! Savunma sanayiinde önemli bir konu olan mayınları düşünerek kurulan ve “MayınTarlası” adının verildiği yeni kategoriyle teknolojinin bir adım daha öne taşınması hedefleniyor. 9. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri’nde, mayın tarlası kategorisine ek olarak, her sene düzenlenen mini sumo, sumo, çizgi izleyen, slalom, çöp toplayan, triatlon, çoklu mini sumo ve serbest kategorileri olmak üzere toplam dokuz ayrı kategoride yarışmalar düzenlenecektir. Bu yarışmalara yaklaşık 800 robot ve her sene olduğu gibi 3000’in üzerinde ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Etkiniğimiz halka açıktır ve isteyen herkes davetlidir. Yarışmaya başvurmak için http://topluluk.odturobotgunleri.org.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son başvuru tarihi 17 Mart  2012!

http://bit.ly/yrvtFS 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: