Posted by: bluesyemre | March 28, 2015

Kütüphanecilere Mesajlar (Okuma Ajansı tarafından hazırlanan 51. Kütüphane Haftası Sosyal Sorumluluk Filmi)

aydin

Bu kısa film 51. Kütüphane Haftası anısına Okuma Ajansı’nın büyük kütüphanecilik ailesine armağanıdır. Amatör bir ruhla hazırlanmış filmde eksiklerimiz, kusurlarımız olduysa şimdiden affola. Bu film bir dayanışma ve imece ruhuyla gönüllü emeklerle, takım çalışmasıyla sıfır maliyetle hazırlanmıştır. Bu filmin tüm aşamaları amatörce yapılmış, bu çalışmadaki eksiklikler daha iyi çalışmalar yapmamız için bize örnekli edecektir.Bu filmi kütüphane haftası açılışlarında ve diğer etkinliklerde ve diğer günlerde izletebilir, web sayfalarınızda ve sosyal medyada özgürce paylaşabilirsiniz.

Kütüphanecilik / Bilgi ve Belge Yönetimi alanına örneklik teşkil etmesi amacıyla bir başlangıç çalışmasıdır.
Dayanışma ve imece ruhuyla devam edecektir. Kütüphanecilere içten ve güzel mesajlar ileten yazar, yayıncı, tiyatro sanatçısı, sinema sanatçısı, ressam ve eğitimci dostlarımıza, büyüklerimize teşekkür ediyor. Saygılarımızı sunuyoruz.
Bu filmde mikrofon tuttuğumuz herkes katıldığımız etkinliklerde rastlaştığımız kişilerdir. Görüşme yapacağımız, mikrofon tutacağımız yeni filmlerde buluşacağımız tüm dostlara da buradan bir selam gönderiyoruz. Gönüllerinin kütüphanecilerle birlikte olduğunu biliyoruz.

Okuma Ajansı olarak okuma kültürünü, kütüphaneleri, kitabı, kütüphanecileri öne çıkaracak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Filmimize mesajları ile, röportajları ile destek sunan dostlarımız, kıymetli sanatçılarımız; Hıfzı Topuz’a, Mehmet Başaran’a, Adnan Binyazar’a, Hidayet Karakuş’a, Tarık Akan’a, Semih Gümüş’e, Fatih Erdoğan’a, Bedri Baykam’a, Zeynep Oral’a, Aytül Akal’a, Mavisel Yener’e, Mustafa Köz’e, Adil İzci’ye, Süheyl Uygur’a, Behzat Uygur’a ve Cengiz Bozkurt’a sonsuz teşekkürler.

Özel teşekkürlerimiz olacak; Torosların Kütüphanecisi, Ramazanoğlu Kitaplığı Kütüphanecisi, Kütüphanecilerin kadim dostu Yaşar Kemal’e en büyük mirasımızı; kitapları, ağıtları, efsaneleri bize bıraktığı için sonsuz teşekkür ediyoruz.

2014 yılında yitirdiğimiz iki güzel, özel insanı, kütüphane haftasında anmadan geçemeyeceğiz. Kütüphanecilerin emek mücadelesinin en önemli isimlerinden birisi olan Şeref Eker’i ve Düşünce Özgürlüğü Mücadelesiyle öne çıkan, fotoğrafların özel dünyasını, sesiyle sazıyla unutmadığımız meslektaşımız Zafer Kızılkan’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Onları unutmayacağız…

Filmin son halini size ulaşmasını sağlayan kahramanımız; kurguyu tasarlayan, on parmağında on marifet Faik Keskin’e sonsuz teşekkürler… Okuma Ajansını birlikte kurduğumuz, filmin grafiklerini yapan Murat Akkan’a bu yolda daha çok yürüyeceğiz. İşimiz çok. Yeni çalışmalarda buluşmak dileği ile…

51. Kütüphane Haftamız kutlu olsun.
Katkı sunduğumuz be her aşamasında aktif destekçisi olduğumuz
#KitapOkuyoruz
#KitaplaBarışıyoruz
#OkumayaPedallıyoruz etkinliklerinde görüşmek dileğiyle…

Okuma Ajansı adına
Aydın İleri
@okumaajansi
@creativemrt
@aydinileri

Kütüphanecilere Mesajlar


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: