Posted by: bluesyemre | May 29, 2016

The Little #FreeLibrary Festival – Küçük Ücretsiz #Kütüphaneler Festivali

Little-Free-Library1

Celebrate the joys of sharing books and reading with a colorful day of Library-building, storytelling, performance, poetry, and more! The Little Free Library Festival will take place on Saturday, May 21 from 10 am – 4 pm in Minnehaha Park in Minneapolis, Minnesota.
Featuring special guests Larry Long, Dan Chouinard, T. Mychael Rambo, Ann Reed, Prudence Johnson, The Brass Messengers, and more!

https://littlefreelibrary.org/festival2016/

Facebook

Twitter

Instagram

Pinterest

Minneapolis, ilk Little Free Library Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Küçük Ücretsiz Kütüphaneler, genellikle pansiyonlarda, yerel çamaşırhanelerde, kahve dükkânlarında ve diğer halka açık alanlarda kitap paylaşım raflarıyla geleneksel halk kütüphanelerinden daha ortaklaşa bir alanda yer alıyor.

Dayandığı temel felsefelerden biri “bir kitap al, bir kitap bırak” olan bu küçük kütüphaneler, ağaçtan yapılmış bir kuş yuvasından gazete satış otomatlarına kadar birçok tasarım formunda olabiliyor.

The Little Free Library organizasyonu ilk olarak Todd Bol adındaki kişinin 2009 yılında ölen annesini anmak için evinin ön bahçesine bir okulun kitaplarla dolu tek odasının enstalasyonunu yapmasıyla Wisconsin’de başlamış. Ve daha sonra eğitimci arkadaşı Rick Brooks’la birlikte bu fikri ülke geneline yaymaya karar vermişler. İnternet sitelerinde 2011 yılında ABD genelinde 400 ücretsiz mini kütüphane olduğunu söylüyorlar.

http://www.rotka.org/kucuk-ucretsiz-kutuphaneler-festivali/

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: