Posted by: bluesyemre | September 6, 2016

Yaz bitmeden şehirden kaçmak isteyenlere 5 seçenek

sephora-website

İstanbul’la aşk yaşadığımız doğrudur. Ama aşıklar bile zaman zaman ayrı kalmak, uzaklarda kendilerine dönmek, birbirlerini özleyip, tazelenmiş bir aşkla yeniden sarılmak isterler. Şehirden birkaç günlüğüne de olsa uzaklaşmak, farklı manzaralarda farklı günbatımları seyretmek isterseniz, size beş tane önerimiz var. Kaçamak yapmak için hangi destinasyonu seçerseniz seçin, gideceğiniz yerde kendinize özen göstermekten vazgeçmeyeceğinizi biliyoruz.

1. Çeşme & Alaçatı

Deniz deyince akla gelen ilk destinasyonlardan biri Çeşme & Alaçatı. Son yıllarda çok popülerleşti, kalabalığı Bodrum’u aratmaz oldu ama denizinin maviliği, insanlarının sıcaklığı, Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlı sokakları bizi yine de tekrar tekrar oraya çağırıyor. Yolunuz buraya düşerse Alaçatı’da Alavya’nın taş evlerindeki muazzam odalardan birinde kalın, bir gününüzü mutlaka 7800 Beach Club’da denize girerek geçirin ve bir akşam Asma Yaprağı’nda Ege’ye has lezzetleri tadın.

2. Kaş

Kaçamağınızı biraz daha uzak, biraz daha sakin, biraz daha macera dolu yaşamak isterseniz, Kaş tam size göre. Ufak bir şehir merkezine sığmış onlarca harika mekan ve de keyfine doyamayacağınız onlarca plaj ve koy. Görüp görebileceğiniz en berrak sulara sahip Kaputaj Plajı’na ulaşmak biraz zahmetli, yaklaşık 190 basamağı inip çıkmanız gerekecek. Ama bir de günbatımı için kalırsanız, seyredeceğiniz manzaranın buna değer olduğunu şüphesiz göreceksiniz. Yürüyerek ulaşamayacağınız el değmemiş koylarda yüzmek için bir tekne kiralayın ya da günlük turlardan birine katılın. Akşam yemeği için de Bi Lokma Restaurant’ta yer ayırmayı unutmayın. Mercimek köftesinden ıspanaklı ev mantısına, anne böreğinden karnıyarığa Türk mutfağının en leziz yemekleri burada.

3. Bodrum

En klasik destinasyonlardan biri olsa da hala her gidişimizde “iyi ki geldik” dedirten, her bölgesinin tadı başka olan Bodrum… Gün içinde hem sessiz kalmak ve içinize dönmek hem de güzel müziklerle coşmak istiyorsanız, Xuma Beach doğru adres. Kağıda olan aşkın muazzam takılara, defterlere, süslere dönüştüğü Kikkula’ya uğrayın, kendinizi ya da sevdiğiniz birini ufak bir hediyeyle mutlu edin. Geçen yıl taşındığı yeni mekanıyla yılların muazzam lezzetlerine bir de harika deniz manzarası katan Orfoz’da türlü türlü deniz mahsulü denemeden dönmeyin.

4. Çamlıhemşin

İstanbul’dan değil yaz sıcağından, kalabalıktan, gürültüden kaçmak istiyorum derseniz, kendinizi Karadeniz’in sessizliğine ve doğasına emanet edin. Atlayın uçağa, Trabzon’a gidin, yolda Sümela Manastırı’na uğrayın ve Çamlıhemşin’in yolunu tutun. Orada merkezde konumlanmış, minik, tamamen taş ve ahşaptan yapılmış, her detayda doğallıktan yana Moyy’da kalın. Fırtına Deresi’ne bakan odalardan birini istemeyi unutmayın. Yaylaları gezeceğiniz zaman popüler isimleri bir kenara bırakın ve Gito Yayla’sını ziyaret edin. Gerçek sessizlik ve doğayla bütünleşebilme imkanı işte burada.

5. Gökçeada

Eskiden İmroz diye bilinen, Türkiye’nin en büyük adası, Bozcaada’nın az ziyaret edilen komşusu, rüzgarlarıyla meşhur Gökçeada… 1970’lere kadar ağırlıklı olarak Rumların yaşadığı adada eski bir Rum köyü olan Eski Bademli Köyü’nü ziyaret edin. Hatta buradakiSon Vapur Konukevi’nde konaklayın. Yörenin geçmişini yansıtan sade ama samimi odalarından ya da kahvaltınızı ederken denizi ve güneşin batışını sadece rüzgarın sesi eşliğinde izleyin. Sizinle birlikte gelemeyenler için adadan ayrılmadan efibadem kurabiyesi almayı unutmayın.

http://canimistanbul.com/blog/tr/sephora-seyahat-boyu-guzellik/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: