Posted by: bluesyemre | September 23, 2016

Toprak Ana (#Organik tarım platformu)

11951223_930555460324262_5147502098855890653_n

Toprak Ana projesinin amacı bir e-ticaret sitesi oluşturmak değildir. Toplumsal bir hak olan sağlıklı beslenme ve onun tüm ögelerini içeren güvenilir yapılara ihtiyacımız var. Anadolu’nun bereketli topraklarına yayılmış farklı kültürlerin ürünlerini aracısız olarak buluşturmanın kıymetine inandık. Tüm doğru kurallara rağmen giderek yaygınlaşan her türlü istismar ve zararlı üretimin önüne geçmek, toplumsal ve çevresel açıdan bakıldığında, ancak daha bilinçli tüketerek ve adil ticaret esasında şekillenen bir güven temelinde gerçekleşebilir.

Azami kazanç elde etmek güdüsü ile yola çıkmadık. Toprak Ana ve onu çevreleyen gücü korumak ve doğru kullanımına hizmet vermek için etik, adil ve dostça ilişkilerin gelişmesini önemsiyoruz.

Biz buna “Doğa ve İnsan Dostu Tarım” diyoruz.  Özelliği: doğaya ve insana zarar vermemekle birlikte sağlık ve lezzet parametreleriyle önce çıkan, adil kazanç getiren, dostlar kazandıran tarım türü. 🙂

Tüm dünyada benzer amaç ve güdülerde hareket edenlerin deneyim, bilgi ve önerileri bizler için daima yol gösterici. Edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi, hak sahipliği veya patent dürtüleri ile ticarileştirmek yerine, cömertçe paylaşmak istiyoruz.

http://www.toprakana.com.tr sitesinde alışveriş yapabilir, üreticiler ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir, önerilerinizi ve yorumlarınızı Facebook sayfamız üzerinden sunabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm üretici ve tedarikçiler ürünlerini sevk günlerinde adresinize aracısız olarak gönderirler; hiçbir ara depolama yapılmaz. Siparişlerinizi haritadan veya listeden tercih ettiğiniz üreticileri seçerek, üreticiler kartındaki “siparişim” başlığı altından verebilirsiniz.

www.toprakana.org, projemize temel olan felsefeyi, amaçlarımızı, konuyla ilgili çalışmaları ve yorumları içermektedir.  Açık Radyo’da gerçekleştirilen 77 programı da bu blog sitesi üzerinden dinleyebilirsiniz.

Facebook

http://www.toprakana.com.tr/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

<span>%d</span> bloggers like this: