Posted by: bluesyemre | November 1, 2016

Atta Festival 2016 (Çocuklar ve Gençler için Uluslararası #Sanat Festivali – International Arts Festival for Children and Young People) 18-21 Kasım Nov 2016, Istanbul @attafestival

14449819_559788760872206_4876629799344473803_n

Çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkarak ‘Şehrin uluslararası çocuk ve gençlik festivali’ olarak tasarlanan Atta Festival 18 ile 21 Kasım günleri arasında çeşitli ülkelerden toplulukları İstanbul’un çocuk ve gençleriyle buluşturacak. Meksika, İspanya, Fransa ve İsveç’ten gelen sanatçılar, çocuklara yönelik atölye ve performansları; Bakırköy Belediye Tiyatroları, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Trump Kültür – Gösteri Merkezi’nde sergileyecekler.

Festivalin ana fikri Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nden yola çıkıyor: “Çocuklar dinlenme, boş zaman değerlendirme, oynama ve yaşına uygun eğlence (etkinliklerinde) bulunma ve kültürel ve sanatsal yaşama serbestçe katılma hakkına sahiptirler.”

İstanbul gibi çok büyük bir metropolde yaşayan çocuklar ebeveynleri ile birlikte dünyanın farklı yerlerinden gelen sanat kalitesi yüksek performansları izleyecek, atölyeler ve yaratıcı çalışmalara katılabilecekler. Festival, gelecek yıl 0-3 yaş çocuklara özel bir programla seyirci karşısına çıkacak. Atta Festival’in bir diğer önem verdiği konu da engelli seyircilerin de katılabileceği ‘rahat performanslar’ ile bu konuda öncü olmak olaca

Festival, klasik sanat ve performans biçimlerinin yanı sıra, teknolojik ve interaktif içerikleri de barındırıyor. Festival; gerek çocuk izleyiciye, gerek velilere, gerekse profesyonel sanatçı ve drama eğitmenlerine renkli ve dopdolu bir içerik sunmayı hedefliyor.

http://attafestival.com/

Program

Biletler

Twitter

Facebook

Instagram

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: