Posted by: bluesyemre | April 10, 2017

#KarabükÜniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesi hizmete açıldı

Kamil Güleç Kütüphanesi'nin açılış töreni (1)

Kamil Güleç Kütüphanesi 3 Nisan Karabük’ün kuruluş kutlamaları çerçevesinde Üniversite kampüsünde düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Üniversitemizin Kamil Güleç Kütüphanesi iklimlendirilmiş çalışma ve araştırma alanlarının yanı sıra peyzajlı yeşil alanlar ve sanat galerisi ile rafa dizilmiş kitapları gösteren dikkat çekici bir mimariye sahip. Kütüphane aynı anda 500’den fazla öğrenciye çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapmasına imkan sağlıyor. 75 bin adet farklı basılı kitaba ev sahipliği yapan Kütüphanede 18 online veri tabanı ile 6 milyon kaynağa ulaşım imkanı da bulunuyor.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri Anonim Şirketi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş adamı Kamil Güleç tarafından yaptırılan kütüphanenin açılış töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.

Kamil Güleç Kütüphanesi’nin açılış törenine Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Per. Albay Tekin Nemlioğlu, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy başta olmak üzere Karabük protokolü katıldı.

http://www.karabuk.edu.tr/1-2270-Haber-Universitemizin-Kamil-Gulec-Kutuphanesi-torenle-acildi

http://kutuphane.karabuk.edu.tr/index.aspx


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: