Posted by: bluesyemre | May 30, 2017

Korkma #NevşinMengü (#TEDxIstanbul) @nevsinmengu

Profesyonel çalışma hayatıyla bilinen Nevsin Mengü ayni zamanda bir uzun mesafe yarışçısı. Marathon ile yasam arasındaki alegoriyi yaşanmış kişisel tecrübeleriyle paylasan Nevşin Mengü, sıfırdan planlanmadan yapılan bir başlangıçla, nasıl acı ve korku dolu bir süreçten geçerek sonuca ulaştığının hikayesini anlatıyor bizlere. Tecrübe paylaşmak iyidir diyerek korkmanın son derece normal olduğunu söyleyen Mengü, sadece korkuyla baş etmeyi öğrenmemiz gerektiğini vurguluyor.

Nevşin Mengü, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine tamamladı. Mesleğe Kanal Türk’te başlayan Nevşin Mengü, Haber Türk’te de çalıştı. Bir yılı aşkın bir süre İran’ın Başkenti Tahran’da TRT Türk, büro şefliği yaptı.

CNN TÜRK’te hafta içi her gün Ana Haber’i hazırlıyor ve sunuyor. Aynı zamanda Hürriyet Daily News’a analiz yazıları yazıyor, XOXO dergisinde etkin kadınlarla röportajlar gerçekleştiriyor. Dayanıklılık sporlarıyla yakından ilgilenen Nevşin Mengü, Maraton ve Ironman yarışlarında yarışıyor. Spor konusundaki tecrübelerini Socrates Dergisi’ndeki yazılarında aktarıyor.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

http://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/ekran-yuzleri/nevsin-mengu

Twitter

Instagram

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: