Posted by: bluesyemre | November 26, 2017

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne nitelikli arşivistlerin alınması (change.org kampanyası) #ArşivciBBYdenÇıkar

Change.org_logo.svg

23783619_1517059961747384_5564311228042283321_o

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 200’ü Arşiv Uzmanı olmak üzere 1500 personel alımında bulundu. Ancak bu personel alımının 1300’ü gerçekleştirilirken, 200 Arşiv Uzmanı alımının yapılacağı şehirler ve kişi sayıları belliyken alım durduruldu. Yapılan yeni duyuruda 200 Arşiv Uzmanı alımının Tapu Kadastro, Harita Kadastro ön lisans, Tapu ve Kadastro Yüksek Okulu lisans ile Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinin başvuru yapabileceği açıklandı. Bu bölümlerin hiçbiri arşiv üzerine ders almamaktadır. Dolayısıyla arşiv uzmanlığı yetkinlikleri bulunmamaktadır. Bundan daha da kötüsü Arşiv Uzmanı kadrosunu sahiplenmek isteyen Emlak Yönetimi mezunları bu konuyla ilgili yetkili kişilerle görüşmeler yapıp, sosyal medyada kadroyu kendi alanları gibi göstermeye yönelik paylaşımlarda bulunuyorlar. Arşivcilikle ilgili eğitim müfredatlarında hiçbir ders bulunmayan 2 yıllık bölüm mezunları kadronun kendilerine verilmesi konusunda diretiyorlar. Biz; Bilgi ve Belge Yöneticileri olarak 4 yıllık lisans süresince her yıl arşiv dersi aldık. Hakkımız olan kadroları başkalarına verilmesini istemiyoruz. Değerli meslektaşlarımız, kütüphaneciler, dernek üyeleri, kıymetli bölüm hocalarımız ve arşiv çalışanları lütfen bizlere destek olun. Kısıtlı olan çalışma alanlarımızın daha da azalmaması, bu kadronun alınmasının bütün bölüm mezunlarımıza yeni bir iş kapısı olacağı inancındayız.

Lütfen sizler bu çağrımıza kulak verin bizlere destek olun.

24 Kasım 2017 Cuma akşamı Tapu Kadastronun alacağı 200 kişilik personel için saat 20.00’dan itibaren #ArşivciBBYdençıkar  hashtag’ile @sonertufanoglu@zaturkoglu @mehmetozhaseki @198277_09290906 @MemurSenKonf @BayndrMemurSen @tkgmgovtr @csbgovtr @CSGBakanligi @arsivdairesietiketleyerek bir etkinlik daha yapıyoruz.

Kartopu gibi büyümeye devam ediyoruz. Siz yoksanız bir kişi eksiğiz.

https://www.change.org/p/eposta-di%C4%9Fer-tapu-ve-kadastro-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BCnde-nitelikli-ar%C5%9Fivistlerin-al%C4%B1nmas%C4%B1


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: