Posted by: bluesyemre | February 20, 2018

Tüm Dünya Taksim Metrosu’ndaki Anadolu Kedisini Konuşuyor

52fb9

İstanbul Taksim Metro çıkışında, yanından onlarca insan geçip giderken keyfini hiç bozmadan şekerleme yapan Anadolu kedisinin sevimli olmasının yanı sıra düşündürdüğü pek çok şey var. Yalnızca 8 saniye uzunluğundaki videoda insanların kediyi rahatsız etmemek için ne kadar özen gösterdikleri açıkça görülüyor.

Görüntüyü kaydeden Brandon Thompson, videoyu sosyal medya hesabından “Taksim metro kedisinin gerçekten umurunda bile değilsiniz” başlığıyla paylaştı. Gerçekten de kedi, çevresinde olan bitenle hiç ilgilenmiyor gibi görünüyordu. İnternette pek çok kullanıcıyı hayrete düşüren bu karizmatik üç renkli (calico) kedinin insanlardan herhangi bir şekilde ürkmediği ortada. Üstelik neden korksun ki? Görüntülerdeki kedinin herkesi hayrete düşüren rahatlığının altında, olumsuz pek çok habere rağmen Türkiye’de hala büyük bir kesimin hayvanlara karşı oldukça nazik olması ve onların refahı için ellerinden geleni yapıyor olması yatıyor olabilir mi?

Üç renkli kedinin orada bulunması tesadüfi bir görüntü değil. Kedi, halihazırda bir kaç yıldır Taksim’deki metro istasyonunda yaşıyor. Güzel kedi, şehrin sokaklarında özgürce dolaşan ve İstanbul’da yaşamın doğal bir parçası olan Anadolu kedilerinden yalnızca birisi olarak o istasyonu mesken tutmayı tercih etmiş. Tıpkı kimi lokanta, iş yeri, müze, okul, cami veya bir sokağı mesken tutan diğer Anadolu kedileri gibi…

Taksim metrosunun bu huysuz ve tatlı üç renkli kedisi bundan sonra da nice yıllar yolumuzu kesmeye devam edebilir. Ne söyleyebiliriz ki, sonuçta orası onun evi! En iyisi biz onu hiç rahatsız etmeden yavaşça yolumuza devam edelim!

http://anadolukedisi.com/Yazi/blog/tum-dunya-taksim-metrosu%E2%80%99ndaki-anadolu-kedisini-konusuyor/203


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: