Posted by: bluesyemre | April 10, 2018

2018 MakeX Robotics Competition – Turkey #TEFistanbul18

Eğitim Teknolojileri Derneği ve Robotistan iş birliği ile Mbot’larınız için öğretici ve eğlenceli bir turnuva başlıyor. İlki #TEFistanbul18 ‘de gerçekleşecek olan turnuva, öğrencilerin robotik becerilerinin yanı sıra takım halinde çalışma, sosyal duyarlılık ve proje becerilerine de katkı sağlayacak.

Turnuva süresince aşağıda detayları verilen görevleri , belirtilen kurallarla gerçekleştirilecek takımlar, ödüllerden daha çok hazırlık ve etkinlik süresince geçirecekleri öğretici zamanla öne çıkacak. Derneğin temel hedeflerinden biri olan teknoloji becerilerinin yaygınlaştırılması için önemli bir etkinlik olacak bu turnuvada Robotistan firması da hem malzeme hem etkinlik detayları konusunda önemli bir destekçi olacak.

Belirli bir turnuva kiti ile yapılacak olan turnuvada temel hedef  var olan parçalar ile teknoloji becerilerini geliştirmek ama daha önemlisi bu temel bilgileri geliştiren öğrencilerin gelecekte kendi teknolojilerini üretmesine katkıda bulunmaktır.

Dernek olarak , şimdiden tüm katılımcı takımlarımıza başarılar dileriz. Lütfen aşağıdaki Turnuva detaylarını dikkatlice okuyunuz ve sonrasında da “Ön Başvuru Formunu” doldurarak turnuvaya katılma isteğinizi bize iletiniz.

https://www.tef.istanbul/makex


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: