Posted by: bluesyemre | August 4, 2018

Olymp ve Faniler – Turgut Uzer (Ücretsiz elektronik kitap)

cover

“…. Bir yolda ilerliyorsunuz, dahliniz olarak veya olmayarak bir kavşağa geliyorsunuz, yönünüzü seçmeniz için sınırlı zamanınız var. Eğer siz bir karar vermezseniz zaman ve enerji sizin yerinize yönünüzü belirliyor: zaman ilerliyor ve en az enerji kaybı olan yola gidiyorsunuz, yani düz yol seçeneği varsa düz ilerliyorsunuz, yoksa en az açılı yola gidiyorsunuz. İnsan her bir yol ayrımında önüne açılan yollardan ancak birine gidebiliyor, gittiği yolların hiçbirinin ise dönüşü yok. Dönüp geri geldiğiniz zaman bile döndüğünüzü zannettiğiniz kavşak aslında aynı kavşak değil, başka bir zamandaki başka bir kavşak…”
Kitabının taslağını okuduğumda: 30 yıllık kariyerinin, bildiğim 25 yılındaki kavşakları gözümün önüne getirmeye çalıştım. Kariyerinin kendi seçimin ve/veya şans rüzgarlarının senden yöne esmesi sonucu olumlu yönlere, yollara dalmışsın gibi bir hisse kapıldım. Yine, herzaman olduğu gibi mütevazi davranmışsın. Bence sen, kavşaklarda hep akıllı yönlere, yollara girdin.
Bir şekilde zaman geçiyor, zaman geçtikçe de geçmişe yönelik detaylar bellekte sisler, puslar içinde kalıyor ve eğriler, doğrular birbirine karışıyor.

Henüz detaylar buğulanmamışken 30 yıllık iş tecrübeni öncelikli olarak; oğullarımız Kerem – Murat ile ve de ister kariyerinin başlangıcında olan tüm gençler isterse de sonunda olup halen bir şeyler öğrenmeye hevesli, gönlü genç olanlar için bu kitabı hazırlayıp, paylaşmak istediğin için ellerine sağlık….

Yaşam kavşaklarımızda seçimlerimizin hep olumlu olması dileğiyle… Seni bana yönelten kavşaktaki akıl veya şans rüzgarına minnettarım…

Renan Uzer

Ocak/2011 İstanbul

Olymp ve Faniler – Turgut Uzer


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: