Posted by: bluesyemre | January 22, 2019

Efil #Ekonomi Araştırmaları Dergisi

efi̇l-journal-dergi̇si̇_4.-sayı-kapak_sayfa_1-600x922

Efil Yayınevi, 2008 yılının Eylül ayında Ankara’da kurulmuş, çeviri ve Türkçe olarak çoğunlukla akademik yayınlara yer veren ve üç yüzün üzerinde yayını olan bir kurumdur. Akademik yayıncılıkta Türkiye’de bir mihenk taşı olmayı hedefleyerek çıktığı uzun soluklu yolda, eğitim ve kültür alanına ilişkin her konuda “Daha iyi nasıl olabilir?” sorusunu daima soran yenilikçi bir anlayışla ilerlemeyi ilke edinmiştir.

Akademik yayınlarımızın yanı sıra, 2010 yılının Ekim ayında, alanda önemli bir eksikliği gideren, İKTİSAT ve TOPLUM dergisi ile dergi yayıncılığına başladık. Aylık olarak çıkmakta olan İktisat ve Toplum Dergisi, güncel iktisat konularının ele alındığı, iktisat ve diğer disiplinlerden akademisyen ya da uzmanların makaleleriyle, felsefe, kültür – sanat alanlarında çok değerli yazıların yayımlandığı bir dergidir. Yayın hayatına başladığı 2010 yılından itibaren arşivlenmesi gereken bir dergi olma özelliği ile geniş bir okuyucu kitlesine sahip olmayı başarmış bulunmaktadır.

Kültür, sanat ve çocuk yayıncılığında yayınevimize gelen yoğun talepler ve bu alanlarda yayın hayatına kazandırılması gerektiğine inandığımız yayınları da yapabilmek için Kitapsaati Yayınları markası ile yayınlar yapmaya başladık. Çeviri ve telif yayınlarla kısa sürede Kitapsaati Yayınları da bir marka haline geldi.

Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi ise, akademisyenlerden gelen istek ve yayın gücümüze dayanarak çıkarmaya karar verdiğimiz hakemli bir akademik dergidir. Yayın hayatına Mart 2018’de başlamıştır. Adam Smith, Karl Marx, David Ricardo ve J. M. Keynes’ten Kalecki ve Friedman’a değin uzanan iktisat teorisi geleneğine bağlı kalan farklı yaklaşımlara açık bir kimliğe sahiptir. Hedeflerimizden birisi, en kısa sürede SSCI endeksine girmek; diğeri ve en önemlisi ise iktisat teorisi politikasında yeni açılımları ve yaklaşımları yaratacak yazıları yayımlamak ve akademi dünyası ile genç akademisyenleri tanıştırmaktır. Dergi yılda dört kez çıkacak, İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde yayımlanmaktadır.

http://www.efiljournal.com/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: