Posted by: bluesyemre | May 6, 2019

#AnatolianRock Revival Project @AnatolianRockRP

RQHNaWoV_400x400

Anatolian Rock Revival Project, Türkiye’nin 1980 öncesinde ürettiği Rock müzik örneklerini en kaliteli halleriyle muhafaza edip daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışan bir yaratıcı sosyal sorumluluk girişimidir. “Tam olarak ne yapıyorsunuz?” diye soracak olursanız, uzun araştırmalar sonucu şarkıları bulup kayıtlarına ulaşıyoruz, bunları dijital olarak temizleyip düzeltiyoruz, sözlerini yabancılar da anlayabilsin diye İngilizce’ye çeviriyoruz, her bir şarkı için ayrı bir görsel çalışma hazırlıyoruz, daha sonra tüm bu içerikleri sosyal medya kanallarından paylaşıyoruz. Bundan daha fazlasını da yapmak istiyoruz ama bunun için yardımınıza ihtiyacımız var.

Buradan gelecek destekle yapmak istediğimiz şeyleri sıralamak gerekirse: Öncelikle daha sık şarkı çıkmak istiyoruz. Ayda bir olan şarkı ritmimizi artırmak birinci amacımız. Ancak eski plaklara ulaşmak kolay değil, bu yüzden bazı plakları satın alıp dijital platformlara kendi ekipmanlarımızla aktarmayı planlıyoruz.

Bundan sonraki aşamada video röportajlarla dönemin önemli sanatçılarını konuk etmek, sadece şarkılarını değil, düşüncelerini de ölümsüz hale getirmek gibi bir niyetimiz var. Bunu takip eden dönemde bir websitesi gerektiğine inanıyoruz. Projenin sabit bir yerde, daha kolay tüketilebilir bir hale gelmesi bizim için önemli. Gezici bir sergi ile bu şarkıları tüm Türkiye’de dinlenebilir hale getirmek, dijitalden çıkıp gerçek hayata karışmak gibi bir niyetimiz de var. Eğer her şey yolunda giderse günün birinde bir Anadolu Rock Müzesi açabilmek en büyük hayalimiz.

Bu hayallerin tamamının gerçekleşmesi mümkün. Ama sadece bizim çabamız yetmiyor, güçlerimizi birleştirmemiz gerek. Bize destek olun, bu projeyi birlikte hayata geçirelim. Kendimizden sonraki kuşaklara bu kültürel mirası hak ettiği gibi bırakalım.

Anatolian Rock Revival Project is a creative cultural heritage platform which aims to revive and introduce the forgotten Turkish rock gems from the ’60s & the 70s with unique artworks.

We find the songs, digitally remaster them, create artworks for each of them, add English subtitles (so the world can understand them) and share them over different channels.

We want to do a lot more and we need your help.

Our first goal is (with your support of course) to add interviews with rock legends of the 60s & 70s to our channel. Then, if things go well, we’ll come up with a website, so we can host everything in one place with better content. Then we want to have exhibitions around the world, so people can get introduced to Anatolian Rock. And finally, we want to open an Anatolian Rock Museum where we can share everything with art lovers and music enthusiasts.

How much of these dreams will come true, time will tell. But just seeing you by our side will be enough for us. Thanks in advance.

https://www.youtube.com/user/AnatolianRockRevival

https://www.patreon.com/AnatolianRockRevivalProject


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: