Posted by: bluesyemre | September 3, 2019

#CinAli Eğitim ve Kültür Vakfı

cinali-3

Mini mini birler ilk hedefimiz okumak! Harfler, kelimeler, cümleler en son da sıra kitaba geliyor… Cümleleri baştan sona okumak ise en zoru ama bu dönemden herkes bir kere geçiyor. İster X ister Y, Z kuşağı olsun, hepsinin eline aldığı ilk kitap Cin Ali oluyor. Birçok neslin ortak noktası olan bu kitap serisi okumanın ilk adımlarını atmamıza yardım ediyor. Kuşaktan kuşağa geçen bu akımın kahramanı Cin Ali Ankara’da oturuyor, hem de yanı başımızda.

10 kitaplık bu serinin yazarı Rasim Kaygusuz Cin Ali’mizin yaratıcısı. 17 sene boyunca birinci sınıflara öğretmenlik yapmış olan Rasim Öğretmen, okumayı kolaylaştırmak için birçok yöntem geliştirmiş. Bazen marangozluk yapıp okuma küpleri oymuş, bazen de tombala gibi bildiğimiz oyunları tekrar yorumlamış. En son olarak ise Cin Ali serisi ortaya çıkmış. Bu serinin daha sonra basımı devam etmiş ve günümüze kadar ulaşmış.

Cin Ali’nin yeni evi; kahveciler sokağı olarak da anılan Bülten Sokakta bulunuyor. Öncesinde ODTÜ yurdu olarak kullanılan bina, 2014’den beri Cin Ali Vakfına ait

Sarı camlarından bulacağınız 32 numaralı bu bina Cin Ali’nin yeni evi. Birçok kuşağın ortak noktası olan bu kitap serisini içeri girdiğiniz an anımsayacaksınız. Öncesinde binanın arkasında tatlı bir bahçe ve Cin Ali’nin maceralarıyla süslenmiş duvarlarıyla kafesi bizi karşılıyor. Hediyelik eşya kısmında ise serinin kitapları, okumaya yardımcı oyunlar bardaklar, çantalar, afişler, çıkartmalar gibi birçok ürünü bulunduran bir kısmı bulunuyor.

https://lavarla.com/bulten-sokak-32-numara-cin-ali-evi/

Cin Ali Vakfı Kütüphanesi Kütüphane Yönetim Sistemi

http://www.cinali.com.tr/

https://www.facebook.com/CinAliBizim


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: