Posted by: bluesyemre | September 12, 2019

#Robotum Robotik Kodlama Atölyesi

69329439_2517239531825241_6755382780877602816_n

Dünya giderek gençleşiyor, teknoloji sürekli gelişiyor. Hem bireysel, hem toplumsal olarak günümüzün yeniliklerini yakından takip ediyor ve çocukları dijital dünyaya hazırlıyoruz. Teknolojinin getirdiği yeniliklere uzaktan bakmak yerine, deneyimimizi geleceğin teknolojisi olan robot teknolojisine meraklı, 6-19 yaş grubu çocuk ve gençlere aktarıyoruz. Çünkü robot yapımının da tıpkı müzik, resim ve spor gibi bir sanat dalı olduğuna inanıyoruz. Müzik yeteneği olan genç nasıl gitarı kullanarak beste yapıyorsa, resim kabiliyeti olan kişi nasıl düşüncelerini tuvale yansıtabiliyorsa, teknoloji yeteneği olan gençlerde robot setleri ile düşüncelerine hayat verebileceğini biliyoruz.

Edindiğimiz tüm bu tecrübeler ile çocuk ve gençlerimizle ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyor, yetişkinlere eğitici eğitimleri veriyor, konferanslar düzenliyor, danışmanlık yapıyoruz ve bu alanda yetkili kişiler olmanıza katkı sağlıyoruz.

Robot yapımı; tasarım becerisi, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik zekası gerektiren bir uğraştır. Robot tasarlamak ise tüm bu becerilerin gelişimine büyük katkılar sağlar. İşte biz bu fırsatı yeni nesillere veren ekibiz.

http://robotum.net/

https://www.instagram.com/robotum_net/

https://www.facebook.com/robotumnet/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: