Posted by: bluesyemre | November 14, 2019

#Teknoloji ve #İnternetBağımlılığı #IşılYılmazSümer (#İnternetGünlüğü #EvrenSoyuçok)

isil-yilmaz-sumer-podcast

Podcast nasıl yapılır, nereye yüklenir, hangi mikrofonu almalıyım, konuk konuşmacıyla sohbet kaydımızı neyle nasıl yapabilirim, podcasti İtunes kabul edecek mi, Spotfy hemen yayımlayacak mı vs diye kafamda onlarca soruyla 1,5 ay önce başladığım podcast yayınlarının dördüncü bölümü geride kaldı.

Sezer İltekinCeren Varol ve Burak Göç‘ün ardından podcast yayınını paylaştığım dördüncü isim Işıl Yılmaz Sümer oldu. Her blog yazarının birbirini az çok “dijitalen” tanıdığı gibi Işıl’dan da bloğu sayesinde haberdardım ancak kendisiyle yüz yüze, Kadir Has Üniversitesinde 2017 yılında düzenlediğimiz 3. Blog Yazarları Çalıştayında tanıştık. O günün telaşından dolayı kendisiyle sohbet edemediğim Işıl’la o sohbetin acısını bu podcast sayesinde çıkardık. Hatta 25 dakikalık podcast kaydını sonlandırdıktan sonra, neredeyse bir o kadar daha sohbet ettik Skype’ta.

İlk üç podcastte olduğu gibi bu yayında da Işıl’la başta sıraladığım konulardan sadece ilki üzerinde konuşabildik: Teknoloji bağımlılığı. Bu konudaki sohbetimizden satır başlarını aşağıda sıralamaya çalıştım. iTunes Podcast veya Spotfy kullanmayanlar için podcast kaydını YouTube’dan da paylaştım:

https://www.evrengunlugu.net/2019/11/10/internet-gunlugu-4-isil-yilmaz-sumer/


Categories

%d bloggers like this: