Posted by: bluesyemre | December 4, 2019

Hadi Buluşalım, 2. Çankaya Kitap Buluşması, 13-22 Aralık 2019

2. Çankaya Kitap Buluşması

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat Için Vakıf
Social Research Foundation For Culture and Arts

13-22 Aralık 2019
13-22 December 2019

Çağdaş Sanatlar Merkezi – Tüm Galeriler
Contemporary Arts Center – All Exhibition Halls

Çankaya Belediyesi, geçen yıl birincisini düzenlediği Çankaya Kitap Günleri etkinliğinin ikincisini, 13-22 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. 13 Aralık 2019 saat 18.30’ da başlayacak bu yılki onur konuğu yazar Latife Tekin.

Çankaya Belediyesi olarak okurları ve yazarları, yayıncılarla kitap dostlarınıbir  araya getiriyoruz. Kırktan fazla yayınevinin katılacağı etkinlikte hayata, edebiyata ve kentli olmaya dair paneller, söyleşiler ve çocuklara yönelik felsefe, sanatsal yaratıcılık, kent bilinci, geri dönüşümle ilgili atölyeler olacak.

Etkinlik boyunca altmıştan fazla yazar okurlarıyla buluşup, kitaplarını imzalayacak. Cemal Süreya Turgut Uyar, Hasan Hüseyin Korkmazgil, İlhan Berk ve nice şairin birbirlerine yazdıkları mektupların orijinalleri sergilenecek ve üzerine söyleşiler yapılacak.

CANBEL 2.Cankaya Kitap bulusmasi sunum

Ankara, Çankaya Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Çankaya Kitap Günleri’ne hazırlanıyor. 13-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar için Çankaya Belediyesi’ne Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) katkı veriyor. Yayınevlerinin stand kirası, okurların ise fuar giriş ücreti ödemeyeceği Çankaya Kitap Günleri’nin bu yılki teması ‘Hadi Buluşalım’.

50 YAYINEVİ 80 YAZAR

50 yayınevinin katılacağı fuar boyunca aynı zamanda bir sempozyum da gerçekleşecek. 80 yazarın okurlarıyla buluşup, sohbet edeceği ve kitaplarını imzalayacağı Çankaya Kitap Günleri’nin onur yazarı Latife Tekin. Latife Tekin kadın edebiyatı üzerine bir panele de katılacak.

30 PANEL VE SÖYLEŞİ

Çankaya Kitap Günleri boyunca 30 panel ve söyleşiyle edebiyat okuru, yazarı ve yayıncısı edebiyattan siyasete ve hayata dair birbirleriyle buluşacak, söyleşecek, tartışacak ve paylaşarak çoğalacak. Konuşmacılar arasında Gürsel Korat, Fikret Başkaya, Yaşar Seyman, Esra Kahraman, Hasan Kıyafet, Doğan Tılıç, Onur Bütün, Pınar Ayhan, Fatih Yaşlı da var.

ÇOCUKLARA ATÖLYELER

Hafta boyunca 7- 12 yaş grubu çocuklara yönelik felsefe, sanat, edebiyat ve resim üzerine 7 atölye yapılacak. Çankaya Belediyesi okullardan öğrencilerin atölyelere katılmasını sağlayacak. Çankaya Kitap Günleri boyunca aralarında Cemal Süreya, Turgut Uyar, Hasan Hüseyin Korkmazgil’in olduğu şairlerin orijinal mektuplaşmaları sergilenecek, şiirleri üzerine söyleşi ve paneller yapılacak. Yayıncılar da Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Çankaya’da kurmak üzere olduğu Gençlik Kütüphanesi’ne kitap bağışı yaparak Çankaya ve Ankaralı gençlerin kitaba, kütüphaneye ulaşmalarına destek olacak.

ÖRNEK BİR SANAT MERKEZİ
Çankaya Kitap Günleri’nin düzenlendiği Ankara’nın Çankaya ilçesi Cumhuriyet’in sembollerinden, belki de en önde gelenlerinden biri. Kuruluşundan bu yana Türkiye’nin en okur yazar, eğitimli, çağdaş, laik yurttaşlarının barış içinde birlikte yaşadıkları bir kültür alanı. Ankara, üniversiteleriyle aynı zamanda bir öğrenci kenti ve öğrencilerin kültürel etkinlikleri en çok Çankaya ilçesinde yer alıyor. Çankaya Kitap Günleri’nin düzenleneceği Çağdaş Sanatlar Merkezi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 500 metre mesafede ve Kuğulu Park’a daha da yakın. Çağdaş Sanatlar Merkezi yıl boyu Ankara’nın kültür sanatlar etkinliklerinin ağırlıklı bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Çankaya Belediyesi kamusal belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri ve insana, yeşile ve kültür sanata en çok yatırım yapan belediyeler arasında.

http://csm.cankaya.bel.tr/event/1101/2-CANKAYA-KITAP-BULUSMASI


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: