Posted by: bluesyemre | April 13, 2020

#ZihniminKıvrımları #Podcast Serisi – M. #SerdarKuzuloğlu

Apple, Google ve Spotify platformlarından da ulaşabileceğiniz ‘Zihnimin Kıvrımları’ adlı bir podcast serisine başlıyorum. Bu ilk bölümde, ileride işleyeceğim konuların temelini oluşturması adına konum: Yaşamın ve yaşama arzusunun temelleri. Programda bahsi geçen kitaplar:

Google aramasında hiçbir sonuç vermeyen birisine güvenebilir miyiz? Dünyanın en gelişmiş kameralarıyla birkaç saat içinde otomatik olarak silinecek fotoğraflar çekmemizi nasıl açıklarız? Eski sevgilimizin fotoğraflarını Instagram’dan silerken amacımız tam olarak nedir? Zihnimin Kıvrımları’nın 2. bölümünde ‘Geçmişi Yeniden Yazmak’ meselesine bakıyorum. Programda bahsi geçen kitaplar:

Arkadan güzel, önden çirkin görünen kıza ne denir? Sabahtan akşama dek cam önüne tüneyip gelene geçene saydıran, laf yetiştiren nasıl anılır? Hızla inen bir asansörün içindeyken karnınızda uçuşan kelebeklere ne isim verilir? Zihnimin Kıvrımları’nın 3. bölümünde kelimelerin sihrini, kelamın gücünü kurcalıyorum. Programda bahsi geçen kitaplar:

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: