Posted by: bluesyemre | May 3, 2020

Cirque du Soleil, Bellagio Hotel, Las Vegas

Cirque-du-Soleil

 

COVID-19 nedeniyle eğlence sektörü de darbe almış durumda. Firmalar bazı içeriklerini ücretsiz yayına açıyorlar. Cirque Du Soleil ‘de bunlardan bir tanesi.

CirqueduSoleil “Güneş Sirki” Montreal merkezli bir eğlence şirketi ve dünyanın en büyük çağdaş sirk üreticisidir. Saint-Michel şehir içi bölgesinde yer alan otel, 16 Haziran 1984’te eski sokak sanatçıları Guy Laliberté ve Gilles Ste-Croix tarafından Baie-Saint-Paul’de kuruldu.

CirqueduSoleil 1990’lı ve 2000’li yıllar boyunca hızla genişledi ve Antarktika hariç her kıtada 300’den fazla şehirde bir şovdan 19 şovda büyüdü. Şirket 50 ülkeden 4.900 kişiyi istihdam etmekte ve yıllık yaklaşık 1 milyar ABD doları gelir elde etmektedir. Birden fazla kalıcı Las Vegas gösterisi, geceleri 9.000’den fazla kişiye, şehir ziyaretçilerinin % 5’ine tek başına oyun oynuyor ve dünya çapında Cirque du Soleil yapımlarını gören 100 milyondan fazla kişi bulunuyor.

Kasım 2015’te şirket , James Cameron’un Avatar serisine dayanan ilk arena gösterisi Toruk – The First Flight’ı başlattı. Şirketin ilk Broadway müzikali Paramour Nisan 2016 yılında hayat buldu. Şirket ayrıca okul öncesi televizyon dizisi başlatmıştı 2016 yılı sonuna kadar Luna Petunya Netflix’te yayınlandı. 2017 yılında üç yapım daha başlattı. Séptimo Día – No Descansaré , Soda Stereo’nun müziğe dayanan bir arena gösterisi, büyük ölçüde Güney ve Orta Amerika izleyicilerini hedefleyen kısa bir yıl süren tur için Mart ayında gösterime girmişti. Nisan 2017’de, ilk tur çadırı gösterisi Volta’yı ve Ekim ayında şirketin ilk buz şovu Crystal’i başlattı.

Cirque du Soleil, Bellagio Hotel, Las Vegas

 

https://www.cirquedusoleil.com/shows

https://www.btgunlugu.com/460-dolar-degerindeki-cirque-du-soleil-gosterisini-ucretsiz-izleyin/

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: