Posted by: bluesyemre | June 26, 2020

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, #ÜNAK ve #TKD İş Birliği Çalışması: “Çevrimiçi Staj Programı” Pilot Projesi

Medeniyet

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, ÜNAK ve TKD İş Birliği Çalışması: “Çevrimiçi Staj Programı” Pilot Projesi başlığı altında çevrimiçi staj programı çalışmaları sonuçlandırılmıştır. Staj Programı; ÜNAK, TKD ve İMÜ BBY Bölümü ile birlikte 29 Haziran-24 Temmuz 2020  tarihleri arasında, 21 oturumda, 31 meslektaşımız ile yaklaşık 70 öğrencinin katılımı ile yürütülecektir ve sadece İMÜ BBY Bölümü öğrencilerine açık olacaktır.

Uygulanacak programla; öğrencilere BBY Bölümlerinde verilen derslerde edindikleri bilgileri alanında uzman kişilerden alacakları uygulamaya yönelik bilgilerle ve deneyim aktarımlarıyla pekiştirmeleri amaçlanmaktadır. Bu nedenle, programın öğrencilerin mezuniyet sonrası çalışabilecekleri her türlü bilgi kurumunu kapsaması ve bu kurumlardan alanında uzman konuşmacıların davet edilerek programa destek vermeleri çok önemli ve değerlidir.

Programın içeriği Bilgi Kurumları Yönetimi, Teknik Hizmetler, Kullanıcı Hizmetleri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanım ve Uygulamaları, Mesleki Gelişim ve Etik gibi başlıklar altında detaylandırılmıştır. Bu konuların çeşitli bilgi kurumlarında çalışan değerli meslektaşlarımız tarafından verilecek olan uygulamalı derslerle desteklenmesi planlanmaktadır.

Staj programı bir pilot uygulama olarak mesleki derneklerimizin BBYB öğrencilerinin eğitimine katkı sağlaması ve bir ilk olması açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle katkıda bulunan meslektaşlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunarız.

Fatih Kumsel ÜNAK Başkanı

 Ali Fuat Kartal TKD Genel Başkanı


Responses

  1. Rica etsem bana gelen maillerinizi iptal edebilir misiniz

    Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

    Like

    • Merhabalar; bunu ben yapamıyorum, sizin üyeliğinizi kendinizin iptal etmesi gerekiyor maalesef

      Like


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: