Posted by: bluesyemre | October 18, 2020

Katarsis X-TRA (Tüm Videolar #BanaGöreTV)

Katarsis X-TRA’da Hatice Tunç’un konuk olduğu yeni bölüm “Fiat Engelsiz Hareket”in katkılarıyla şimdi Bana Göre Tv’de yayında! Hemşire Hatice Tunç, bir iş çıkışında Hasankeyf’i ziyarete gittiğinde bacağının üstüne düşen 300 kiloluk kaya ile değişen hayatını anlatıyor. Ağır bir yaralanma yaşayan, ölümden dönen ve bacağını kaybeden Hatice Tunç hayata tutunma öyküsünü paylaşıyor. Hatice, çocukluğunu, büyüme hikayesini, kaza sonrası hislerini, engelli değil “engellenen bireyler”in yaşadıklarını ve hayallerini anlatarak Gökhan Çınar’a içini döküyor.

Katarsis X-TRA’da Gökhan Çınar’ın konuğu 11 yıl boyunca Adnan Oktar’ın müridi olan ve ekranda “kedicik” olarak tanınan Ceylan Özgül. Bu bölümde Ceylan Özgül, çocukluğunu, ailesini, Adnan Hoca ile tanışma hikayesini, yıllarca o evin içinde yaşadıklarını, bacılar grubunu, bu oluşumun bilinmeyen yüzünü ve kurtuluş hikayesini anlatıyor. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Atilla Taş. Programda Atilla Taş, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluk dönemindeki boşluklarını, hayallerini, hayal kırıklıklarını, büyüme hikayesini, dönüm noktalarını, pişmanlıklarını, kazandığı ve kaybettiği şöhretini, baba ve dede oluşunu, cezaevi dönemini samimiyetle paylaşıyor. Atilla Taş ile KATARSİS şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde umut ve destek bekleyen SMA hastası bebeklerimizin anne ve babaları anlatıyor. Bu bölümün tüm reklam geliri, konuğumuz olan ailelerin çocuklarının tedavi masraflarına destek olarak ayrılacak. SMA, sinir sistemini ve iskelet kas sistemini yıkıcı bir şekilde etkiliyor. Bebeklerde ve çocuklarda görüldüğünde bu bir hayatta kalma mücadelesine dönüyor. SMA hastası çocukların, kasları eriyor, hareketleri gün geçtikçe azalıyor, yüz felci yaşıyorlar, kalp fonksiyonlarında hasarlar ortaya çıkıyor. Emekleyemez, yürüyemez, hareket edemez, ememez, yutkunamaz, yemek yiyemez, soluyamaz, nefes alamaz hale geliyorlar. Tedavisi var ama desteğe ihtiyaç var! Ada Çelik’in babası Kemal Bey, Mercan Çorakçı’nın babası Can Bey, Mert Adrian Gürpınar’ın babası Uğur Bey, Pamir Pekin’in annesi Gözde Hanım ve Sare Siyajin Aras’ın annesi Aynur Hanım bebeklerini, hastalığı ve umutlu bekleyişlerini Gökhan Çınar’a anlatıyor. Yorumlarda tüm SMA Hastası bebeklerin destek hesaplarını paylaşabilirsiniz. Haydi! Birlik olalım ve hep beraber çocuklarımızın hayatını kurtaralım.

SMA hastası bebeklerimize bağış için:

Mercan Çorakçı
https://taplink.cc/mercan_a_can

Mert Adrian Gürpınar
https://taplink.cc/saving.mert.adrian

Ada Çelik
https://linktr.ee/adayaumutol

Sare Siyajin Aras
https://taplink.cc/sareyeumutol

Pamir Pekin
https://taplink.cc/cureforpamir

Katarsis X-Tra’da Gökhan Çınar’ın konuğu yıllarca pavyonda çalışan Mehtap Yılmaz. Ailesinin geçimini sağlayan, kardeşini okutan ve kardeşi tıp fakültesinden mezun olduğu yıl pavyon sahnesini bırakan Mehtap, kendi hayat hikâyesinin yanı sıra pavyon hayatının gerçeklerini de anlatıyor. Bu bölümde Mehtap Yılmaz, zor geçen çocukluğunu, gençlik hayallerini, pavyonda sahneye çıkma hikâyesini, yıllarca yaşadığı zorlukları ve tehlikeleri bizlerle paylaşıyor. Popstar Mehtap olarak da tanıdığımız Mehtap Yılmaz’ın gerçek hayat öyküsü bu bölümde anlatılıyor. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-TRA’da bu bölümde Gökhan Çınar’ın konuğu 35 yıldır sokaklarda yaşayan Alaattin Arslan. 63 yaşındaki Alaattin Arslan, onu sokakta ve bu programda izleyen herkese “bana bakmayın, bana gelin.” diyor. Küçük yaşlarda ailesinden nasıl dışlandığını, gençliğinde nasıl tutunamadığını, hayatının kırılma noktalarını, sokakta kafamızı çevirdiğimiz insanların hikayesini ve sokağın gerçeğini anlatıyor. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında.

Katarsis X-Tra’da Gökhan Çınar’ın konuğu Beren Güney. Çocukluğundan itibaren önce kadın, sonra plastik barbie bebek olma hayalleri kuran Beren, tüm hikayesini bu bölümde anlatıyor. Çocukluğunu, gençliğini, dönüm noktalarını, geçirdiği onlarca operasyonu, fiziksel olarak değişse de ruhsal olarak yaşadığı yetersizliğini ve plastik barbie bebek olma sürecini paylaşıyor. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-TRA’ da bu hafta Gökhan Çınar’ın konuğu Arzu Bora. Erken çocukluk döneminde annesi tarafından terk edilen, babası ve kardeşleriyle yaşarken ailesinin ekonomik zorlukları nedeniyle yetiştirme yurduna verilen Arzu hikayesini bizimle paylaşıyor. Çocukluğunda yaşadığı ekmek kulübesini, ailesiyle ilk anılarını, yurda gidiş dönemini, farklı yurtlarda yaşadıklarını ve büyüme hikayesini anlatıyor. Arzu, çocukken bir bebeğin bir anne tarafından doğurulduğunu bilmiyordum diyor. Arzu Bora ile Katarsis X-TRA şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-Tra’da Gökhan Çınar’ın bu haftaki konuğu Kadir Soylu. 10 yıl boyunca eroin bağımlısı olarak yaşayan, sağlığını kaybeden, sokaklarda kalan, defalarca ölümden dönen ve bu dönem tedavi olarak hayata yeniden başlayan Kadir hayat öyküsünü anlatıyor. Onun çocukluğunu, özgüven sorununu, kekemelikle baş etme dönemini, alkol, uyuşturucular ve en son eroinle tanışma hikayesini, eroinin hayatından aldıklarını, ailesiyle dönüşen ilişkilerini bu bölümde izleyebilirsiniz. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Yeşim Salkım. Programda Yeşim Salkım Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, çocukluğu, büyüme hikayesi, dönüm noktaları, evlilikleri, pişmanlıkları, anneliği, dönüşümü ve samimi açıklamalarıyla Yeşim Salkım ile KATARSİS şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’ da bu hafta Gökhan Çınar’ın konuğu Sinem Cebeci. Sinem Cebeci, Erdek’te gittikleri eğlence mekanına pompalı tüfekle yapılan bir saldırıda 10 yaşındaki kızını kaybetmiş bir anne. Cebeci, anlattıklarıyla kızı Selin Cebeci’yi yaşatmak istiyor. Selin’in ölmeden önce öleceğini sezmesini, kızının çocukluk hikayesini, bireysel silahlanma yüzünden ailesine bırakılan bu büyük acıyı ve organ bağışını anlatıyor. Selin’in organları şu an başka çocukları yaşatıyor ve Sinem Cebeci bu bağış kararını ölmeden üç ay önce kızının kendisinin verdiğini aktarıyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Faruk Sabancı. Programda Faruk Sabancı Gökhan Çınar’a içini döküyor. Sabancı Ailesi’nin bir ferdi olarak büyümeyi, erken yaştaki baba kaybının etkilerini, onu ölüm noktasına getiren obezitesini, hayatını etkileyen özgüven sıkıntısını anlatıyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, çocukluğu, büyüme hikayesi, dönüm noktaları, pişmanlıkları ile Faruk Sabancı ile KATARSİS şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’nın yeni bölümünde Türkiye’de kadın cinayetlerini ve erkek şiddetini konuşuyoruz. Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Mutlu Kaya. Onu yıllar önce katıldığı bir ses yarışmasında tanımıştık. Mutlu, o dönemde hayallerine ulaşmayı beklerken yıllarca onu ısrarlı takip eden, tehdit eden ve şiddet uygulayan biri tarafından başından vuruldu. Mutlu, bu olaydan sonra hayatına %96 engelli olarak devam etti. Ne acıdır ki, Mutu daha sonra ablası Dilek Kaya’yı kaybetti. Dilek Kaya yine bir erkek tarafından öldürüldü. Bu bölümde Mutlu, hem kendisi hem ablası hem de şiddet gören, öldürülen tüm kadınlar adına adalet isteğini haykırıyor.. Mutlu Kaya, bu bölümde çocukluğunu, çocuk yaşlardan itiberen yaşadığı tehdit ve baskıyı, vurulduktan sonra yaşadıklarını, ablasının yasını, tedavi sürecini ve hayellerini anlatıyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Serdar Ortaç. Programda Serdar Ortaç Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, büyüme hikayesi, dönüm noktaları, pişmanlıkları, şöhretle ilişkisi, kumar bağımlılığı, evliliği ve ayrılığı üzerine samimi açıklamalarıyla Serdar Ortaç ile KATARSİS şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Eylem Erdem Uğurlu. Program ekibimize ulaşarak “Ben hikayemi anlatmak istiyorum” diyen Eylem, Gökhan Çınar’a bu bölümde içini döküyor. Eylem 5,5 yaşındayken yaşadığı cinsel istismarın yüklerini yıllarca taşıyor. Bu istismarın izleriyle büyüyor ve “kadın” gibi görünmemek için uğraşıyor. Kilo alarak kendisini korumaya çalışıyor.. Rüyalarında ise yıllarca bu travmayı siyah bir duman olarak görmeye devam ediyor. Yıllar sonra bir gün oğluyla birlikte büyük bir yangından kurtuluyor ve o andan sonra hatırladıklarını anlatmaya karar veriyor. Hayat öyküsünü yazdığı şarkılarla ve yaptığı TED konuşmasıyla bize duyuran, yıllarca utandığı çocukluk anılarını “Suçum Yok” diyerek dönüştüren Eylem Erdem Uğurlu bu bölümde Katarsis X-TRA’da. Bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’da bu bölümün konuğu Makbule Çimen. Bu bölümde, Türkiye’nin utanç anılarından biri olarak tarihte yer alan 1993 yılındaki Sivas Katliamı’nı konuşuyoruz. 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nde 35 kişi yakılarak öldürüldü. Aralarında sanatçılar, aydınlar, halk ozanları, onların aileleri ve otel çalışanları da vardı. Büyük halk ozanı Nesimi Çimen’i de bu katliamda kaybettik. Nesimi Çimen’in hayat arkadaşı olan ve Madımak Oteli’nden ağır yaralı olarak kurtarılan Makbule Çimen, bu bölümde yaşadıklarını ve duygularını anlatarak Gökhan Çınar’a içini döküyor. Bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu İlyas Yalçıntaş. Programda İlyas Yalçıtaş, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğu, büyüme hikayesi, hayalleri, hayal kırıklıkları, dönüm noktaları, pişmanlıkları ve hayat hikayesiyle İlyas Yalçıntaş o kırmızı koltuğa oturuyor. Bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Demet Işıl Yılmaz. Programda Demet Işıl Yılmaz, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, ailesini, anne ve babasıyla yaşadığı dönüm noktalarını, kendi anneliğini, büyüme hikayesini, kansere yakalanma dönemini, bu hastalıkla mücadelesini ve hayallerini anlatıyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

Katarsis X- TRA’ nın LGBTİ Onur Haftası’na özel yeni bölümünde Gökhan Çınar’ın konuğu Özgür Bozkurt. Bu bölümde, Özgür bize Türkiye’de lezbiyen olmayı ve kendi hayat hikayesini anlatıyor. Özgür’ün çocukluğu, kendini keşfetme hikayesi, ailesinde yaşadıkları, dönüm noktaları, hayalleri ve kendi varoluşunu ifade etme biçimi konuşuluyor.

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde bir seks işçisi olan Deniaz Taha, Gökhan Çınar’la hayat hikayesini paylaşıyor. Çocukluğunu, ailesiyle ilişkisini, dönüm noktalarını, gelecek hayallerini, jigoluluk yapmaya başladığı dönemi, bu işi yaparken yaşadıklarını ve duygularını anlatıyor. Katarsis X-TRA yeni bölümüyle şimdi yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Ceylan Ertem. Programda Ceylan Ertem, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, çocukluğu boyunca yaşadığı panikatak ve agorafobiyi, ailesini, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını, “iyi ki”lerini ve onu “Ceylan” yapan öyküsünü anlatıyor. KATARSİS yeni bölümüyle şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu dans videolarıyla sosyal medya fenomeni olarak tanıdığımız Dilara Kaçmaz. Program ekibimize ulaşarak “artık susmak istemiyorum” diyen Dilara, Gökhan Çınar’a bu bölümde içini döküyor. Dilara’nın yaşam öyküsü, annesinin kendisine tecavüz eden kişiyle evlenmesiyle başlıyor. Annesi o gün Dilara’ya hamile kalıyor ve Dilara çocukluğu boyunca babası tarafından istismar ediliyor. 11 yaşında annesine açılan Dilara, evi terkederek ailesiyle birlikte yen bir hayata başlıyor. Dilara, programda çocukluğunu, dansla hayatını nasıl değiştirdiğini, bir erkeğe ilk güvenme deneyimini, sevgilisinin babasından gördüğü şefkati ve ilk kitabı “Göğsündeki Uykumu Bölme”yi anlatıyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Killa Hakan. Programda, Killa Hakan Gökhan Çınar’a içini döküyor. Almanya Kreuzberg’de çocukluk ve büyüme hikayesini, 36 Boys çetesini, ırkçılığı, sokağı, cezaevinde yattığı yılları ve hayatını değiştiren Türkçe Rap Müzik’i anlatıyor. Bülent İpek (Boe B) ile ağabey- kardeş ilişkisi olan, Ceza’ya kardeşim diyen, Ezhel ve Ben Fero’yu kalpten destekleyen, Türkçe Rap’in ilk temsilcilerinden olan ve son dönemde Fight Kulüp şarkısıyla konuşulan Hakan Durmuş’un hayat hikayesi bu programda. Hepimizin korona salgını nedeniyle evde olduğu bu günlerde Katarsis’in yeni bölümleriyle sizinle olmaya devam edeceğiz

Katarsis X-TRA’da Muhammed Eymen Şahin’in konuk olduğu yeni bölüm şimdi “Fiat Engelsiz Hareket”in katkılarıyla Bana Göre Tv’de yayında! Üç yaşında geçirdiği bir kaza sonucunda bacağını kaybeden Eymen, hayat hikayesini Gökhan Çınar’la paylaşıyor. Kazayı, kaza sonrasında çocukluğunu, ailesinin bir protez bacak yaptırabilmek için mücadelesini, ilk kez yürüdüğü anı, basketbol hayatının nasıl başladığını anlatıyor. Türkiye’nin ilk ampüte mankeni olarak podyuma çıkışını ve oyunculuk hayallerini de hepimize duyuruyor. Eymen’in engel tanımayan hayat öyküsünü bu bölümde izleyebilirsiniz.

Katarsis X-TRA’da bu bölümün konuğu Seyfettin Genç. 1980 yılında, darbe günlerinde cezaevine giren ve 10 yıl kalan Seyfettin Bey, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Programda çocukluğunu, ilk gençliğini, Türkiye’nin darbe günlerini, cezaevinde yaşadığı akıl almaz işkenceleri, kaybettiği arkadaşlarını, mücadelesini ve bugünkü yalnız hayatını anlatıyor. Seyfettin Genç ile Katarsis X-TRA şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Duygu Batu Bayrak. Program ekibimize ulaşarak çocukluğundan bugüne yaşadıklarını anlatmak istediğini aktaran Duygu, Gökhan Çınar’a bu bölümde içini döküyor. Küçük yaşlardan itibaren babasının annesine uyguladığı şiddete maruz kalıyor ve üniveriste sınavına girmesine iki gün kala babası annesini kalbinden yedi kere bıçaklayarak öldürüyor. Duygu, babasına olan duygularını, annesini uğurlama sürecini, eşiyle ve kızıyla kendi hayatını yeniden nasıl yazdığını anlatıyor. Bölüm şimdi yayında!

Katarsis’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Burcu Esmersoy. Programda Burcu Esmersoy, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, ailesini, anne ve babasıyla ilgili üzüntü ve öfkesini, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını,kayıplarını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini ve onu “Burcu” yapan hayat öyküsünü anlatıyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-TRA’ da bu hafta Gökhan Çınar’ın konuğu Meriç Özdemir. Meriç, bu dünyaya inerseksüel yani çift cinsiyetli bir birey olarak geliyor. Programda, çocukluk ve ergenlik dönemindeki kimlik arayışını, aile ve toplum baskısını, ergenlik dönemindeki akran zorbalığını ve büyüme hikayesini anlatıyor. Meriç hem bir rahme hem de bir penise sahip olmanın zorluğunu, erkek bedeninde ilk regl oluşunu, askerlikte ilk aşık olma hikayesini, doğurganlık özelliğini ve hayallerini samimi açıklamalarla paylaşıyor. Bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-TRA’ da bu hafta Gökhan Çınar’ın konuğu Mısra Öz. Öz, Çorlu Tren Kazası’nda hayatını kaybeden ve anısını yaşatmak istediği 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i anlatıyor. Oğuz Arda’yı, onun hikayesini, kaza gününü, oğlu için adalet mücadelesini ve onu yaşatarak çocuklara el uzattığı Oğuz Arda Sel Çocuk Derneği’ni anlatıyor. Bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-Tra’nın yeni bölümünde Ogün Sanlısoy ile “Otizm” başlığını konuşuyoruz. Ogün Sanlısoy, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a oğlu Ozan’ı anlatıyor. Oğlunun doğum hikayesini, otizm tanısını aldığı dönemi, Ozan’ın eğitim hakkı için verdiği zorlu mücadeleyi ve oğluyla birlikte büyüme hikayesini paylaşıyor. Ayrıca otizm spektrumundaki bir çocuğun özel ve zor taraflarını, anne-baba üzerindeki etkilerini, toplumdaki destek ve tepkileri nasıl karşıladıklarını anlatıyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konusu çocuk gelinler ve çocuk istismarı. Bölümün konuğu ise Nazlı Doğan. Program ekibimize ulaşarak çocuk gelinlerin sesi olmak istediğini söyleyen Nazlı Doğan hayat hikayesini Gökhan Çınar’la paylaşıyor. 13 yaşında para karşılığında evlendirilip Almanya’ya götürülüşünü, 14 yaşında anne oluşunu, yıllarca fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalışını, en büyük hayali okumak olmasına rağmen okula gidemeyişini anlatıyor. Bugün hem dört fakülte okuyarak kendi hikayesini dönüştüren hem de diğer kadınlara destek veren Nazlı Doğan’la Katarsis X-TRA şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis X-Tra’da Gökhan Çınar’ın konuğu Yücel Kuran. Uzun yıllar uyuşturucu bağımlısı olarak yaşayan, evini ve ailesini kaybederek sokaklarda kalan, defalarca ölümden dönen ve bu dönem hayatını yeniden kuran Yücel Kuran hayat öyküsünü anlatıyor. Onun çocukluğunu, uyuşturucuyla tanışma hikayesini, kullandığı maddelerin etkilerini, annesi, babası, eşi ve kızıyla dönüşen ilşkilerini bu bölümde izleyebilirsiniz. Yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

Katarsis’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Ecem Erkek. Güldür Güldür’de neşesini bize yansıtan başarılı oyuncu bu sohbette öfkesini, üzüntüsünü, korkusunu ve utancını da paylaşıyor. Programda Ecem Erkek, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu,ailesini, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını,kayıplarını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini ve onu “Ecem Erkek” yapan hayat öyküsünü anlatıyor. Ayrıca duygularını aktaran “Seher Yıldızı” ve “Şafak Türküsü”nü Katarsis koltuğunda yorumluyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’da Gökhan Çınar’ın konuğu Bihter Karal. Bir trans birey olan ve uzun yıllar boyunca insan haklarını anlatmak ve savunmak için aktivist olarak sesini duyuran Bihter, bu bölümde hayat hikayesini anlatıyor. Doğduğu aileyi, büyüme sürecinde yaşadığı zorbalıkları, sokakta kaldığı dönemi, seks işçiliğini, yaşadığı cinsel ve psikolojik şiddeti anlatıyor. Transfobiyi ve Bihter’in hikayesini anlatan yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında.

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Saadet Çetin. Program ekibimize ulaşarak çocukluğundan bugüne yaşadıklarını anlatmak istediğini aktaran Saadet Çetin, Gökhan Çınar’a bu bölümde içini döküyor. Dokuz yaşındayken öz ağabeyi tarafından uğradığı tecavüzü, aile içinde çocukluğu boyunca devam eden cinsel istismarı, evliliğinde yaşadığı fiziksel ve cinsel şiddeti, yakalandığı gırtlak kanserini ve kızlarıyla birlikte hayata tutunma mücadelesini anlatıyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Haluk Levent. Programda Haluk Levent, Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını,kayıplarını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini, Ahbap Platformu’nu ve onu “Haluk Levent” yapan öyküsünü anlatıyor. KATARSİS yeni bölümüyle yayında!

Barış Telli’nin konuk olduğu yeni bölüm şimdi Fiat Engelsiz Hareket’in Katkılarıyla Bana Göre Tv’de yayında! Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Türkiye’nin Ampüte Milli Futbolcusu Barış Telli. Dört yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonucunda bacağını kaybeden Barış, onu milli futbolculuğa götüren hayat hikayesini bu programda anlatıyor. Bugün Uefa tarafından belgeseli çekilen, milli takımla futbolda büyük başarılara imza atan, “Ampüte Messi” lakabını alan ve futbolla da yetinmeyip atletizmde paralimpik olimpiyatlarda adını duyuran Barış’ı bu programda daha yakından tanıyabilirsiniz. Barış Telli, yaşayamadığını söylediği çocukluğunu, bacağını kaybettikten sonra yürümeye direndiği dönemi, futbol hayaliyle değişen hayatını ve bugün yaşadığı gururu bizlerle paylaşıyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Tuğçe Kandemir. Programda Tuğçe Kandemir, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını, kendini korumak için koyduğu sınırları ve onu “Tuğçe” yapan öyküsünü anlatıyor. KATARSİS yeni bölümüyle yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Kalben. Programda Kalben, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını, yaşadığı tacizi, şiddeti, annesinin kaybını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini ve onu “Kalben” yapan öyküsünü anlatıyor. KATARSİS yeni bölümüyle yayında!

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konukları Ankara’daki halı yıkama firmaları “Duygusal Halı Yıkama” ile isimlerini tüm Türkiye’ye duyuran Metin Yüksek ve Taşkın Yüksek. Halı yıkamacılığı yaparken duygularını yoğun yaşayan ve felsefe, edebiyat, bilim ve sanatı bize anlatan bu iki kardeşi bu bölümde daha yakından tanıyacağız. Onların çocukluk öyküsünü, dönüm noktalarını, doksanlarda sınırda yıllarca süren askerlik dönemlerini, Duygusal Halı Yıkama’nın gerçek hikayesini, müşterileri için yazdıkları şiirleri ve şarkıları bu programda izleyebilirsiniz.

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Doruk Doğrusöz. İlk olarak Neslihan Doğrusöz olarak tanıdığımız Doruk, bu programda çocukluğunu, kendisini hep erkek hissettiği büyüme hikayesini, cinsiyet değiştirme sürecini, ailesiyle ilişkilerini ve hayallerini anlatıyor. Doruk Doğrusöz’ün konuk olduğu yeni bölüm şimdi Bana Göre Tv’de yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Merve Özbey. Programda Merve Özbey, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Çocukluğunu, büyüme hikayesini, hayallerini, hayal kırıklıklarını, dönüm noktalarını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini ve onu “Merve Özbey” yapan öyküsünü anlatıyor. KATARSİS yeni bölümüyle yayında!

Katarsis X-TRA’nın bu bölümünde bir seks işçisi olan Nora Süer, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’la hayat hikayesini paylaşıyor. Çocukluğunu, dönüm noktalarını, gelecek hayallerini, sex işçiliği yapmaya başladığı dönemi, bu işi yaparken yaşadıklarını, bir trans birey olarak maruz kaldığı “ötekileştirme”yi ve duygularını anlatıyor. Nora, bu işi yaparken şiddetle ilgili hissettiği korkuyu, cinsellik konusunda yaşadığı duyarsızlaşmayı, o “oda”da yaşananları, ailesi ve toplumla ilişkilerini bu programda anlatıyor. Katarsis X-TRA şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Ufuk Koçak. 17 Ağustos depreminde üç gün enkaz altında kalan, iki bacağını ve annesi, teyzesi, kuzeni, anneannaesini kaybeden Ufuk, programda hayata yeniden başlama hikayesini anlatıyor. “Engelli yoktur, engellenen vardır.” diyor. Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın sorularıyla Ufuk’un hayata ve depreme bakış açısını, özgürlüğü yeniden tanımlayışını, dünya dalış rekortmenliğine giden yolculuğunu bu bölümde izleyebilirsiniz.

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Mehmet Civelek. 33 sene, 9 ay, 17 gün, 11 saat boyunca ömrünü cezaevinde geçiren Mehmet Civelek Uzman Psikolog Gökhan Çınar’la hikayesini paylaşıyor. Civelek, çocukluk öyküsünü, büyüme hikayesini, haksız yere aldığı cezayı, cezaevi yıllarını ve hak arayışını bu programda anlatıyor. 140 Journos’da “Bırakmadılar Yaşayayım” belgeseliyle tanıdığımız Mehmet Civelek’in aşkını, kayıplarını, mücadelesini, yeniden başlangıcını bu programda izleyebilirsiniz.

Katarsis X-Tra’nın yeni bölümünde Barbaros Şansal’la “Türkiye’de Linç Edilmek” başlığını konuşuyoruz. Barbaros Şansal, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’la hayat hikayesini ve son dönemdeki ruhsal durumunu paylaşıyor. Çocukluğunu, aile hikayesini, gençlik döneminde yaşadığı fiziksel ve cinsel saldırıları, kendini keşfetme sürecini, evliliğini ve kızını, onu bugüne taşıyan anılarını anlatıyor. Ayrıca son dönemde tartışılan sözlerini, amacını, linç edilirken yaşadıklarını ve bu ülkede yaşamak istediklerini, hislerini açıklıyor.

Katarsis X-Tra’nın yeni bölümünde Özge Uzun’la “Türkiye’de Engelli Annesi Olmak” başlığını konuşuyoruz. Özge Uzun, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a oğlu Dağhan’ı anlatıyor. Oğlunun tanı konulamayan sendromunu, hamilelik dönemini, onunla ilk karşılaştığında neler hissettiğini ve oğluyla birlikte büyüme hikayesini paylaşıyor. Ayrıca engelli bir çocuğa sahip olmanın özel ve zor taraflarını, anne üzerindeki depresif etkilerini, evliliğe yansımalarını ve anne-oğul engelleri nasıl aştıklarını anlatıyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Fatma Turgut. Programda Fatma Turgut Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Yalnızlığını sorguluyor ve son dönemde yaşadığı yeniden başlangıcını ilan ediyor. Hayallerini, hayal kırıklıklarını, çocukluğunu, dönüm noktalarını, pişmanlıklarını, “iyi ki”lerini ve büyüme hikayesini anlatıyor. Fatma Turgut ile KATARSİS yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de bu bölümünün konuğu Ayşe Tükrükçü. Yıllarca hayat kadını olarak çalıştıktan sonra “Hayata Sarıl Derneği’ni kuran “Hayatsız Kadın Ayşe” Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a hikayesini anlatıyor. Ayşe Tükrükçü’nün çocuk yaşta amcası tarafından uğradığı tecavüzü, travmalarını, kayıplarını, genel ev yıllarını, dönüm noktalarını ve Hayata Sarıl Lokanta’sını anlattığı bu bölüm şimdi yayında!

Katarsis X-Tra’nın Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konukları usta oyuncu Sumru Yavrucuk ve koruyucu anne olarak hayatını birleştirdiği oğlu Yağmur. Türkiye’de gönüllü aile, koruyucu aile, evlat edinme süreçlerinin konuşulduğu programda Sumru Yavrucuk, 8 yaşındayken tanıştığı oğluyla hikayesini de anlatıyor. Sumru Yavrucuk ve oğlunun kan bağıyla değil, kalp bağıyla nasıl anne-oğul olduğunu, özel anılarını, birlikte büyüme hikayelerini Katarsis X-Tra’da izleyebilirsiniz.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Melek Mosso. Programda Melek Mosso, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, dönüm noktaları, çocukluğu, pişmanlıkları ve özel açıklamalarıyla Melek Mosso ile KATARSİS yayında!

Katarsis X- TRA’ nın LGBTİ Onur Haftası’na özel yeni bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Ekin Keser. Türkiye’nin ilk eşcinsel evliliğini yapan Ekin bu programda içini döküyor. Programda Ekin Keser’in hayat hikayesi , cinsiyet kimliği, cinsel yönelimi, dönüm noktaları, travmaları, evliliği ve kendi varoluşunu ifade etme biçimi konuşuluyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Aynur Aydın. Programda Aynur Aydın Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, dönüm noktaları, çocukluğu, pişmanlıkları ve özel açıklamalarıyla Aynur Aydın ile KATARSİS yayında!

KATARSİS X-TRA ’nın Bana Göre Tv’de Babalar Günü özel bölümünün konuğu Özgün ve oğlu Ediz. Programda Özgün, down sendromlu bir çocuğun babası olmayı, oğlu Ediz’le iliskisini, oğlunun doğumu ve sonrasında yaşadıklarını Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a anlatıyor. Özgün ve oğlu Ediz ile KATARSİS X-TRA yayında!

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu Can Bonomo. Programda Can Bonomo Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, dönüm noktaları, pişmanlıkları ve özel açıklamalarıyla Can Bonomo ile KATARSİS yayında!

Katarsis X-TRA’nın ilk bölümünde Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın konuğu Seyhan Arman. Bir transeksüelin psikolojik durumu üzerine yoğunlaşan bu sohbette Seyhan Arman’ın hayat hikayesi, cinsiyet kimliği, cinsel yönelimi, dönüm noktaları, travmaları ve kendi varoluşunu ifade etme biçimi konuşuluyor.

KATARSİS’in Bana Göre Tv’de yeni bölümünün konuğu İrem Derici. Programda İrem Derici Uzman Psikolog Gökhan Çınar’a içini döküyor. Hayalleri, hayal kırıklıkları, dönüm noktaları, pişmanlıkları ve özel açıklamalarıyla İrem Derici ile KATARSİS yayında!

https://www.youtube.com/c/BanaG%C3%B6reTV/videos


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: