Posted by: bluesyemre | November 17, 2020

LiteraTür Online Çocuk Edebiyatı Festivali, 16-22 Kasım 2020

LiteraTür / Online Çocuk Edebiyatı Festivali

16 – 22 Kasım 2020

Türkçe ve Almanca edebiyatları arasında yeni bir kapı açan LiteraTür şimdi de çocuk edebiyatını tüm yönleriyle ele alacak bir festivale ev sahipliği yapıyor. Çocuk edebiyatına gönül verenler LiteraTür Online Çocuk Edebiyatı Festivali’nde buluşuyor! Mekanın sınırlarını aşan etkinliklerimizi evlere, ofislere, okullara, kütüphanelere taşıyoruz.

Goethe Enstitüsü ve Kovan Ajans işbirliğiyle çocuk edebiyatına dair ve çocuklara yönelik, bir hafta sürecek çok yönlü ve birbirinden farklı hedef kitlelerine seslenen dolu dolu bir program sizi bekliyor.

Festival süresince gerçekleşecek tüm etkinliklere katılım ücretsizdir.
Aksi belirtilmediği sürece etkinlikler herkesin katılımına açıktır.

Yazarlar, çizerler, edebiyat severler, yayıncılar, çevirmenler, kütüphaneciler, öğretmenler, ebeveynler ve çocuklar kendilerine yönelik hazırlanmış programlara katılabilir.

Çocuk ve gençlik kitapları yayıncılığına ışık tutulacak festivalde Alman ve Türk yayıncıların gerçekleştireceği profesyonel buluşmada iki ülkenin çocuk edebiyatı eserleri yeni dilinde çıkacağı yolculuğa hazırlanacak. Carlsen’in deneyimli telif hakları sorumlusu Sylvia Schuster telif hakları yönetimine yönelik bir masterclass atölyesi düzenleyecek. Hem yazar hem yönetmen hem gezgin ama hep çocuklar için üreten Anja von Kampen yaratıcı okuma etkinliği gerçekleştirecek. Son dönemin öne çıkan illüstratörlerinden Gözde Eyce ve yazar Sima Özkan çocuklara yönelik bir tohumun yolculuğu temalı sohbetli çizim etkinliği düzenleyecek. Çocuklarla Felsefe alanında özgün çocuk kitapları yazan Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu, “Düşünce Deneyleri” atölyesinde çocuk düşünürlerle buluşacak. Medyayı Sorgulayan Çocuklar kitabının yazarı Alp Gökalp çocuklarla medya okuryazarlığı atölyesi gerçekleştirecek. Çeviri etkinliğinde Olcay Mağden Ünal ve Manuela Volz, çocuk edebiyatında çeviri dili olarak Türkçe ve Almancayı dilin sınırları ve imkanlarıyla masaya yatıracak. Günışığı Kitaplığı yıllardır düzenlediği yayıncılık konferansına ilişkin deneyimlerini paylaşacak.


Haftanın programını aşağıda görebilirsiniz:

https://bit.ly/36I37VJ


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: