Posted by: bluesyemre | February 19, 2021

Kısa videolar popülerleşmekten yeni normal olmaya doğru ilerliyor, peki dijital öğrenme içerikleri bu değişimin neresinde? #ÇağrıKüpeli

Fotoğraf: Alexander Shatov – Unsplash

📱 Bir yudumluk (bite-sized) videolar TikTokInstagram ve Snap Inc. ile yaygınlaşarak bizim ekrandaki izleme süremizi 7-15 saniyeye arasına sıkıştırmaya başladı.

🖥 Youtube ve Podcast içerikleri 10-15 dakika arasında paylaşılmaya ve bu sürenin ideal olarak söyleniyor. Hala benim gibi daha uzun içerikleri tüketenler vardır ancak istisna olmaya başladığımızı görüyorum.

🔍 Bir yudumluk videolar mikro-öğrenme adında eğitim içeriklerinde görmeye başlasak da henüz yaygınlaşmış durumda değil. Telefonda ekran izleme süremiz kısalmasına karşın öğrenme platformlarında eğitim içerikleri hala 20+ dakikalara sahip.

📲 Telefon ekranında bizim ilgimizi çok daha etkili şekilde talep eden Instagram, Twitter, TikTok varken bu videoların kesintisiz ve odaklanarak izlenmesi mümkün görünmüyor.

🧠Sizce bir yudumluk öğrenme/eğitim videoları eğitimde yeni normal olmaya ne zaman başlar? (Farkındaysanız olmaz demiyorum 😊)

https://www.linkedin.com/in/cagrikupeli/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: