Posted by: bluesyemre | May 21, 2021

Kütüphanede ödünç #enstrüman

Beyoğlu’nda yaşayan 15-25 yaş arası gençlere hizmet veren Enstrüman Kütüphanesi’nde 26 çeşitte toplam 231 farklı enstrüman bulunuyor.

Beyoğlu’nda gençlerin hayalindeki müzik enstrümanına kolayca ulaşabilmesini sağlamak amacıyla “Enstrüman Kütüphanesi” kuruldu. 231 farklı enstrüman bulunan Enstrüman Kütüphanesi’ne gelen gençler istedikleri müzik enstrümanını ödünç alabiliyor.

Kültür Sanatın merkezi Beyoğlu’nda gençler hayallerindeki müzik enstrümanlarına kolayca ulaşmalarını sağlayan yeni bir proje hayata geçirildi. Beyoğlu Belediyesi, hayalindeki enstrümana kavuşmak ve yeteneklerini keşfetmek isteyen gençler için Akademi Beyoğlu’nda “Enstrüman Kütüphanesi” kurdu.

Beyoğlu’nda yaşayan 15-25 yaş arası gençlere hizmet veren Enstrüman Kütüphanesi’nde 26 çeşitte toplam 231 farklı enstrüman bulunuyor. Kütüphaneye gelen gençler istedikleri müzik enstrümanını ödünç alabiliyor. Enstrüman Kütüphanesi’nden faydalanmak isteyen gençler, Akademi Beyoğlu’nun web sayfasından ve ya Beyoğlu’nun dijital platformu olan Smart Beyoğlu uygulaması üzerinden online kayıt yaptırarak başvuruda bulunabiliyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Enstrüman Kütüphanesi ile gençlerin bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yarınlarımızın teminatı gençlerimize doğrudan dokunan projeleri hayata geçiriyoruz. Enstrüman Kütüphanesi de bu projelerden bir tanesi. Gençlerimiz bu proje sayesinde istediği müzik enstrümanına kolayca kavuşabiliyor. Müziklerini icra edebiliyor. Beyoğlu bir kültür sanat şehri. Hem bu şehrin ruhuna uygun bir çalışmayı hayata geçirmekten hem de gençlerimize evrensel bir dil olan müziğe açılan kapı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

https://www.yenisafak.com/gundem/kutuphanede-odunc-enstruman-3634010


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: