Posted by: bluesyemre | June 15, 2021

#Starbucks Çalışanlarından 28 Sır

Starbucks kapuçino'

Starbucks Çalışanları, Sözde ‘Gizli Menü’ Gerçeğinden, Yapmaktan Kesinlikle Nefret Ettikleri Içeceklere Kadar Tüm Sırlarını Reddit’te Paylaştı.

Şirketin menüsüne aşina olsanız da perde arkasında olanlar sizi şaşırtabilir. Gizli menü söylentilerinden, çalışan önlüklerindeki farklılıklara, bunlar Starbucks çalışanlarının sırları , doğrudan Reddit’ten, en sevdiğiniz şey hakkında bildiğiniz her şeyi ikinci kez tahmin etmenize neden olabilir Kahve Zincir.

Gizli menü yok – menü dışı bir sipariş istiyorsanız, malzemeleri bilin.

Starbucks tek boynuzlu at frappuccino'

Starbucks’ın ünlü Unicorn Frappuccinoları ve zombilerden ilham alan içecekler kesinlikle gerçektir, ancak gizli bir menünün parçası değildirler. Starbucks çalışanları, bir yerlerde menü dışı siparişlerin bir listesi olduğu yönündeki söylentileri hızla ortadan kaldırıyor. Müşteriler gerçekten gizli bir menümüz olduğuna inanıyor ve acele sırasında kafamızın üstünden bir düzine malzemeden oluşan her şeyi yapabiliyorlar. Daha da kötüsü, bir PokéBall Frappuccino’nun lezzet profilini bilmem gerekiyormuş gibi tadı hakkında şikayet ettiklerinde, ” diye yazdı. barista Reddit’te.

‘İçindekilerin ne olduğunu biliyorsanız, bu ille de rahatsız edici değil’ yazdı bir barista Menü dışı siparişlerin sayısı. ‘İnsanların içeri girip’ Bana bir Twix Frap alayım! ‘Gibi bir şey söylemeleri gerçekten sinir bozucu. ve bizden bunu nasıl yapacağımızı bilmemizi ve bunun ‘gizli’ menüde olduğunu söylememizi bekliyorlar. Gerçek bir gizli menümüz yok, sadece özel içecekler yapmak için insanların orijinal fikirlerini alan bir web sitesi. ‘

Starbucks size bir doğum günü hediyesi verecek.

Doğum günü pastası frappuccino'

Doğum gününüz için size hala hediye veren tek kişi büyükanneniz değil; yerel barista’nız da büyük gününüzde hediyeler dağıtmaya hazır. Starbucks kart sahipleri ve şirketin mobil uygulamasına kaydolanlar, ceplerinde ücretsiz bir içecek veya yiyecek doğum günü her yıl. Daha iyi? Bu ücretsiz ikramın tadını çıkarmak için tek bir satın alma işlemi yapmanız gerekmez.

Ancak bir sınır var.

starbucks'

Shutterstock

Doğum gününüzde bedava bir içki alabilseniz de, sınırlar vardır. Bir barista Reddit’te, müşterilerin daha fazlasını alma konusunda kararlı olmasına rağmen, şirketin size bir seferde yalnızca sekiz shot espresso vereceğini açıkladı.

Sadece köpekler için bir Starbucks ikramı var.

Kanepede köpek'

Shutterstock

Köpek arkadaşınız sizinle birlikte yerel Starbucks’a bir gezi yapacaksa, bir tedavi için buradalar. Starbucks çalışanları, eğer isterseniz, köpeğiniz için size küçük bir porsiyon çırpılmış krema olan bir ‘puppaccino’ yapacaklar. Aslında en çok vermeyi sevdiğimiz şeylerden biri de bu. Özellikle araba sürerek köpeğin keyfini çıkarmasını seyredersek, ‘diye yazdı biri işçi . Bir numune kabı alıp biraz kırbaçla doldurmak 10 saniyeden az sürüyor.

Standart bir kanun yaptırımı indirimi yoktur.

Nakit cüzdan'

Shutterstock

Üniformalı polis memurları, itfaiyeciler ve ordu mensupları genellikle belirli mağazalarda teşekkür olarak indirimli veya ücretsiz bir içecek alırken, bu genel bir şirket politikası değildir. Biri şöyle yazdı: ‘Kanun yaptırımı için indirimler kurumsal olarak desteklenmiyor, ancak birçok müşteri ve barista (ben de dahil) kahvelerinin parasını ödemek için ellerinden geleni yapacak.’ barista 

Birçok barista, Starbucks’ı bir kariyer olarak görüyor.

starbucks'

Shutterstock

Bazı insanlar yanlış bir şekilde hizmet sektörü işlerinin basamak taşı olduğuna inanırken, Starbucks baristanız zaten bir kariyer yolunda olabilir. Birçok Starbucks çalışanı, şirketin Arizona Eyalet Üniversitesi ile ortaklığı sayesinde derece kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda Starbucks’ın kendi içinden işe alma hevesi de birçok baristin şirket içinde daha yüksek pozisyonlara talip olmasını sağlıyor. Dürüst olmak gerekirse, başlangıçta beni okulu bitirmek sadece bir işti, ama şimdi neredeyse 3 yıldır şirkette olduğuma göre, kendimi merkez ofise taşınırken ve hayatım boyunca burada çalışırken görebiliyordum. ‘ bir tane yazdı barista 

İçecekleri karıştırmak için belirli bir standart vardır.

Starbucks çayı'

Starbucks buzlu çayınızın üstündeki o mükemmel köpük, zor yoldan kazanıldı: bolca sallama yoluyla. Birine göre Starbucks barista , çayları karıştırmak için standart 10 sallamadır. Bununla birlikte, yoğun saatlerde, barista’nız sadece bir veya iki verirse şaşırmayın.

Menüyü kırabilirsin.

Starbucks latte'

Starbucks çalışanları size neredeyse kalbinizin istediği her şeyi yapsa da, size söyleme olasılıkları düşük olan en sevdiğiniz içecekleri ucuza nasıl alabileceğinizdir. Neyse ki, cesur bir barista nasıl yapılacağına dair pisliği fiyatı düşürmek Buzlu latte sayısı: ‘Buzlu bir venti latte ~ 4 $, bir doppio (iki espresso shot) 1.95 $ ve [eklenen] iki shot ile bir fincan buz 1.20 $. Çeşni çubuğundan (şeker paketleri ve karaflarla dolu ada) içtiğiniz her şeye istediğiniz kadar soğuk süt ekleyebileceğiniz için, HER ZAMAN buzlu bir doppio isteyebilir, 1.95 $ ödeyip sütü kendiniz ekleyebilirsiniz. Yarı fiyatlı latte.

İçecek tarifleri ülkeden ülkeye farklılık gösterir.

starbucks dış psl işareti'

Shutterstock

Evden uzaktayken her zamanki Starbucks siparişinizin tadı farklı olduğunu fark ettiyseniz, bu sadece hayal gücünüz değildir. Birleşik Krallık’taki bir Starbucks’tan ABD’deki bir Starbucks’a transfer olan bir barista, eyalette içecekler espressonun yarısını içerir. Reddit’te başka bir barista doğruladı: ‘Birleşik Krallık’ta daha güçlü olması gerektiğinden oldukça eminim çünkü ABD müşterileri sadece biraz’ espresso ‘ile şeker istiyor gibi görünüyor.

Kaba iseniz bazı baristalar kafeinsiz olarak size hizmet edecek.

Starbucks kupası'

Çoğu Starbucks baristası, lokasyonlarında herhangi bir ciddi gıda tahrifatının sürdüğünü inkar ederken, birkaçı huysuz müşterilere kafeinsiz kahve normal kahve yerine. Reddit’te bir barista, ‘Herhangi bir şeye hakkınız olduğunu düşündüğünüzde ve bir sorun hakkında şikayet ettiğinizde, kafeinsizleşiyorsunuz ve küçük rahatsızlığınız için özür dilemiyorum’ diye yazdı

Mağazalardaki bu düşük aydınlatma tesadüf değil.

Starbucks aydınlatma'

Starbucks’ın tercih ettiği ruh hali aydınlatması, sadece daha fazla kahve almanızı sağlayacak bir hile değil. Daha çevre dostu olma amacıyla Starbucks, 2001 yılında ABD Yeşil Bina Konseyi’nin bir üyesi oldu. LEED sertifikalı 2008’den itibaren dünya çapında mağazalar.

Buz sipariş etmekten korkmayın.

Starbucks buzlu çay'

Çeşitli fast-food buz makinelerinin temizliği hakkındaki bu korku hikayeleri, Ağustos ortasında herkesin sıcak içecek sipariş etmesi için yeterlidir. Neyse ki, Starbucks çalışanları, mağazaların buz söz konusu olduğunda ortalığı karıştırmadığını söylüyor. Starbucks için 4 yıl çalıştım ve orada çalışırken farklı noktalarda 4 veya 5 mağazada vardiyalar aldım. Çalıştığım her mağaza haftada birkaç kez buz makinelerini temizleme konusunda çok titizdi. Boşaltın ve yavaş olduğunda silin. O kadar karmaşık değil ‘diye yazdı Eski çalışan .

Doğru dili kullanıp kullanmaman umurlarında değil.

starbucks arabaya servis'

Shutterstock

Barista’nız muhtemelen venti yerine büyük bir sipariş verdiğinizde sizi yargılamıyor. ‘Seni asla düzeltmeyeceğim’ yazdı bir barista . ‘İstediğin bedeni söyle ben de seninle çalışırım.’

Siyah baristaların giydiği önlük bir anlam ifade ediyor.

Starbucks siyah önlük'

Bazı baristaların üzerindeki siyah önlükler sadece kahve lekelerini gizli tutmak için değil. Aslında, siyah giyen baristalar, kahve ustaları aracılığıyla Starbucks tarafından sağlanan eğitim programı 

Buzlu kahve, paranızın en iyi karşılığıdır.

Starbucks kahve'

Instagram / @ Starbucks’ın izniyle

Birisi, ‘Ucuz bir şey istiyorsanız alabileceğiniz en iyi içecek buzlu kahvedir’ diyor barista . Herhangi bir şurubu ücretsiz olarak ekleyebilir ve tadı lattelerden daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ayrıca kahvemiz çok zayıfsa buharda pişirilmiş buzlu kahve isteyin. Baristalar kesinlikle size komik bakacaklar, ama bize söylediğin her şeyi tam anlamıyla yapmak zorundayız. ‘

Bir Starbucks kioskunun tam menüyü sunmasını beklemeyin.

Starbucks kapuçino'

Starbucks’ın izniyle

Kendinizi bir Barnes & Noble, Target veya Starbucks kiosku olan başka bir mağazada bulursanız, tam bir menü beklemeyin. Bir telafi edici mağazadan mağazaya menülerdeki çeşitliliği açıklamaya çalışmanın üzücü deneyimini anlattı. Baristalarınıza karşı nazik olun; Ne de olsa mağazanın ne satacağını seçenler onlar değil.

Çalışanlar, orada çalışmana seviniyor.

Starbucks oturma'

Yerel Starbucks’ınızdaki büyük masalar ve geniş satış yerleri bir nedenden ötürü oradadır: çalışanlar, müşterilerin orada çalışmasından mutludur (tabii ki salgın sırasında olmadığında). Bir şey sipariş ettiyseniz, bir süre kalmaktan çekinmeyin e-postaları takip et veya bir arkadaşınızla sohbet edin. Kendini rahat hisseden müşterilerden biri, ‘Bu insanların çok hoş olduğunu düşünüyorum’ diye yazdı. ‘Konuşmaları eğlenceli ve Starbucks’ın 1987’de olmaya çalıştığı’ 3. sıra ‘dan yararlanıyorlar.’

Parlak boyalı saç ve vücut sanatı, çalışanlar için hayır değildir.

Boyalı saç'

Yenilikçi tarzınız yerel Starbucks’ınıza tam olarak uyabilir, ancak bu tüm vücut sanatının hoş karşılanacağı anlamına gelmez. Starbucks politikası, çalışanların kulak başına yalnızca iki küpe takabileceğini ve burun çıtçıtları dışında yüz takılarını çıkarmalarını zorunlu kılıyor. İken kurumsal politika kulak göstergelerinin küçük tutulması gerektiğini söylüyor, bir çalışan Reddit’te, fişleri olduğu sürece ölçü boyutunun bir sorun olmadığını yazdı.

Starbucks, çeşitli personelleriyle tanınırken, bu boyalı saçlar onu kesmez. Doğal olmayan saç renkleri sadece kurallara aykırı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzun süredir barista bir YouTube videosunda o kovuldu yapay alev kırmızısı kilitleri için.

Çalışanlar büyük bir indirim alır.

frappuccino ve dört sıcak içecek içeren starbucks tatil bardakları'

Shutterstock

Starbucks çalışanları işte aç kalmıyor. Takım üyeleri sadece bir tane almaz bedava gıda maddesi ve vardiya başına birden fazla ücretsiz içecek, ancak izinli günlerde geldiklerinde yiyecek ve içeceklerde% 30 indirim hakkına da sahipler. Ve tatillerde daha da büyük indirimler alıyorlar.

Gazlı içecekler yapılacak piknik değildir.

Starbucks çayı'

Starbucks’ın gazlı karışımları, baristaların yaratması için en çok zaman alan ürünler arasındadır. Lütfen bu konuda sangria veya herhangi bir gazlı içecek sipariş etmeyin, diye yalvardı bir personel . ‘Onları yapmaktan nefret ediyoruz, bunlar sadece en büyük acıdır.’

Orada çalışmak için özgeçmişe ihtiyacın yok.

Tokalaşma'

Shutterstock

Barista olmak ister misin? Uzun bir özgeçmişiniz yoksa endişelenmeyin. Starbucks, barista pozisyonları için bir özgeçmiş veya kapak mektubu istemez veya gerektirmez. SM / ASM / SMT ile mülakatınız buna bir nezaket olarak bakabilir, ancak% 100 gerekli değildir veya beklenmemektedir ” dedi. Starbucks çalışanı .

Starbucks çalışanları temizlikten gurur duyarlar.

Temizleme sayacı'

Shutterstock

Starbucks lokasyonlarının bile ne kadar lekesiz olduğunu hiç fark ettiniz mi? Bu tesadüf değil. Çalışanlar, zincirin temizlik ve güvenliği en önemli öncelikler haline getirdiğini söylüyor. Birine göre, içecekler o kadar taze ki, ‘içeceğinizde kullanılan sütün bir saat önce ilk açılma şansı% 99’dur.’ barista 

Hamur işleri kendi bünyesinde yapılmaz.

Starbucks pastası'

Instagram / @ Starbucks’ın izniyle

Starbucks içecekleri sipariş üzerine yapılırken, hamur işleri kendi bünyesinde pişirilmiyor. Çalışanlara göre, unlu mamuller donmuş olarak gönderildi ve buzlarını çözmek baristaların görevidir.

Farklı mağazaların farklı fiyatları vardır.

Para biriktirmek'

Shutterstock

Oakland’daki latte’niz Omaha’dakinden daha pahalıysa, barista’nızı suçlamayın. ‘İçeceklerin fiyatı tamamen bölgeye göre belirlenir’ yazdı bir uzun zamandır barista . ‘Çoğunlukla ülke çapında standartlaştırılmıştır, ancak yerel ve eyalet vergileri içeceklerin nihai fiyatını değiştirecektir.’

Çoğu içecek vegan dostu yapılabilir.

Starbucks latte'

Starbucks’ın izniyle

Etik yeme alışkanlıklarınızın Starbucks’ın yasak olduğu anlamına geldiğini mi düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Bir vegan şirkette çalışan ve Starbucks’ta neyin vegan olduğunu araştırmak zorunda kalan bir barista olarak, karamel çiseleyen ve daha kalın şuruplar (beyaz mocha, balkabağı baharatı ve karamelli brulée) yapsa da, normal şurupların hiçbirinde süt yoktur. Normal mocha vegan olsa da, ortaya çıktı bir çalışan .

Yoğun saatlerde bir Frappuccino siparişi vermek size biraz kirli görünüm kazandıracaktır.

Starbucks karamelli frappuccino'

Starbucks’ın izniyle

Frappuccinolar lezzetlidir, ancak aynı zamanda zaman alıcıdırlar. Baristalar, Frappuccinos sipariş et mağaza dolduğunda, genellikle bir miktar öfkeye kapılır.

Baristalar indirimli Apple ürünleri alabilir.

Elma deposu'

Starbucks yiyecek ve içecekleri, çalışanların indirim aldığı tek şey değildir. Zincirin ortaklık programı aracılığıyla, Starbucks çalışanları pahalı fiyatlarda önemli indirimler elde edebilir Apple ürünleri .

Barista’nız bir şampiyon olabilir.

Latte sanatı'

Shutterstock

Sipariş verdiğin barista, onların alanında bir şampiyon olabilir. Latte sanatı, yeni içecek yaratma ve kahve eşleştirmelerindeki becerilerini geliştirmiş olan baristalar, Starbucks Barista Şampiyonası . Finalistler sadece çabalarını takdir eden iki plaket değil, aynı zamanda Seattle’daki Starbucks genel merkezine bir gezi de alıyorlar.

https://tr.streamerium.com/28-secrets-from-starbucks-employees


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: