Posted by: bluesyemre | June 16, 2021

En yaratıcı 50 2021 #MediaCat

Kreatif dünyayla sınırlı kalmayıp, yaratıcılığa özgü oyunbozanlığı kendi faaliyet alanlarına taşıyan ve orada fark yaratan birbirinden kıymetli isimlerle tanışmak, kendilerinden ilham almak ve başarılarını takdir etmek için, bu yılın En Yaratıcı 50 listesiyle tanışın.

İlk kez hazırladığımızdan bu yana, bizim için yılın en heyecan verici içeriklerinden biri olan En Yaratıcı 50 listesi ile karşınızdayız. Yedinci kez hazırladığımız ve geride kalan yılda ortaya koydukları yaratıcı üretim ve performansla yurtiçinde ve yurtdışında takdir gören birbirinden başarılı isimleri ağırladığımız liste her zamanki gibi bir dizi kriter dikkate alınarak hazırlandı. En Yaratıcı 50 listesi her yıl aşağıdaki kriterler dikkate alınarak belirleniyor:

  • Alanında yaratıcı ve inovatif olmak
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü olmak
  • Yeni kategori/tür/format geliştirmek
  • Girişim başlatmak/girişimiyle başarılı olmak
  • Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmek
  • Yeni bir trend yaratmak

2020 yılında üretmeye ve bunu yaparken eser miktarda da olsa ilham vermeye devam edebilen herkesin böylesi bir seçkide yer almasını önermek hiç de absürt olmazdı. Ancak ne mutlu ki, bu zorlu yıla karşın yaratıcı ve dönüştürücü gücünden kaybetmediği gibi, çıtayı yukarılara koyan sayısız isim vardı yine radarımızda. Bir araya getirdiğimiz 50 isim de böylesi özel bir yılda bu performansı ortaya koydukları için ikinci kez takdiri hak ediyor. Kreatif dünyayla sınırlı kalmayıp, yaratıcılığa özgü oyunbozanlığı kendi faaliyet alanlarına taşıyan ve orada fark yaratan birbirinden kıymetli isimlerle tanışmak, kendilerinden ilham almak ve başarılarını takdir etmek için doğru yerdesiniz…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: