Posted by: bluesyemre | July 21, 2021

Gelir elde edilebilecek 5 site

1) http://fiverr.com Bizdeki bionluk’un orijinali. Yeteneğinize göre burada verebileceğiniz hizmetin sınırı yok. Resim, tasarım, video da yapıp satabilirsiniz, çeviri de yapabilirsiniz, müziğinizi de satabilirsiniz. Ücretsiz yazılımları kullanarak yine hizmet verebilirsiniz.

2) http://upwork.com Upwork’te ise işverenler belli bir iş için ilan açıyor, siz o işi yapmak için başvuruyorsunuz. Burada daha uzun vadeli ve yüksek bütçeli işler oluyor. Mesela İngilizce kitapları kontrol edecek editör ilanlarından +100$ kazanabilirsiniz.

3) http://freelancer.com Upwork ve Fiverr gibi freelance işler alabileceğiniz bir site. Logo tasarımından 3D modellemeye, uygulama yaptırmadan veri girişine çeşitli işler mevcut yine. Buralarda yapılan neredeyse her işi öğrenebileceğiniz onlarca kaynak var internette.

4) http://etsy.com Özellikle el işi üretimlerinizi satabileceğiniz bir site. Takı yapıyor olabilirsiniz, örgü yapıyor olabilirsiniz. Yine elinizden çıkan her işin bir alıcısı oluyor. Mesela, ülkemizden ek iş olarak boyadığı taşları ABD’ye satanlar bulunuyor.

5) http://iStockPhoto.com Fotoğraf ve video çekmeyi seviyorsanız bunları satabilirsiniz. Haberlerde, web sitelerinde, reklamlarda gördüğümüz hazır görseller bu sitelerde bulunuyor. Burada her satışdan ortalama 5-15$ kazanabilirsiniz.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: