Posted by: bluesyemre | August 18, 2021

İngilizce seviyenize göre dinleme becerilerinizi geliştirebileceğiniz 5 ücretsiz #Podcast sitesi @seval_kaygisiz

Başlangıç seviyesi için:

ELT Podcast: http://eltpodcast.com/archive/bc Günlük dilde kullanabileceğiniz ve tematik olarak oluşturulan diyalog örneklerini dinleyebilirsiniz. Diyalog seslendirmeleri önce normal hızda, daha sonra da yavaş hızda sunuluyor.

Image

Voice of America: https://learningenglish.voanews.com/p/5609.html Benzer şekilde günlük dile ilişkin diyalog örnekleri ve etkinlikler sunan bu siteyi mutlaka denemelisiniz. Daha önce defalarca önerdim ancak ‘Başlangıç için ne önerirsiniz?’ sorusunu sık sık aldığım için tekrar paylaşmak istedim.

Image

Orta seviye için:

The English We Speak: https://bbc.co.uk/learningenglish/english/features/the-english-we-speak… Seviyenize uygun Podcast dinleyebilir, aynı zamanda dinlediğiniz Podcast’in yazılı metnini Pdf olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Podcast’ler günlük konuşma diline ait farklı ifadeler içeriyor.

Image

British Council: https://learnenglish.britishcouncil.org/general-english/audio-series/podcasts… Günlük konuşma diline ait, farklı setler halinde sunulan pek çok Podcast dinleyebilir ve yazılı metinler üzerinde çalışabilirsiniz. Ek olarak, okuduğunuzu anlama sorularını cevaplayabilir ve farklı etkinlikler yürütebilirsiniz.

Image

İleri seviye için:

Leonardo English (@ambudge) : https://leonardoenglish.com/free-transcripts… İlgi çekici pek çok konuda içerikler sunan bu siteyi mutlaka denemenizi öneririm. Transkriptlere ulaşmak ücretli ancak paylaştığım linkte ücretsiz transkriptlerin yer aldığı Podcast’ler bulabilirsiniz.

Image

https://www.instagram.com/seval_kaygisiz/

https://www.instagram.com/cenkakademi/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: