Posted by: bluesyemre | September 15, 2021

E-Bursum (Türkiye’nin En Büyük #Burs Platformu)

2015 yılında kurulan E-Bursum, her seviyeden öğrencinin eğitim olanaklarına eşit şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkiye’deki burs ekosistemini daha demokratik hale getirmeyi hedefleyen bir sosyal girişimdir.

Bursların herkes için ulaşılabilir olması ve burs süreçlerinin daha adil, eşitlikçi ve kolay olmasını sağlamak amacıyla bu yolculuğa çıktık ve öğrenci ve burs veren kurumlar arasında köprü görevi görmenin yanında kendini burs ekosistemini değiştirmeye de adadık.

Sistematik hale getirilmiş burs sisteminin yanı sıra, 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip bireyler olarak yetişmeleri için temel finansal okuryazarlık eğitimi, kariyer videoları sunuyoruz. Bunun yanında sosyal etki ölçümü ve online mentorluk ile burs verenlerin öğrenciler üzerinde yarattıkları etkiyi en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

E-Bursum olarak, her bir öğrencinin günümüz ve geleceğimiz için değerli birer birey olduğuna inanıyor ve bu bağlamda çalışmalar yürütüyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir öğrenci bir okulu, bir okul bir toplumu, bir toplum dünyayı değiştirebilir.

https://e-bursum.com/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: