Posted by: bluesyemre | September 23, 2021

Güne Enerjik Başlamanın Püf Noktaları #TutkunurÜnlü

untitled image

ALARMI ERTELEMEMEK

Sabahları birçoğumuzun yaptığı şey alarmı kapatıp veya erteleyip uyumaya devam etmek. Alarmı ertelememek için alabileceğiniz önlemler alabilirsiniz, mesela alarmı uzak bir yere koyun. Alarmı kapatmanız için yataktan kalkmanız gerekecektir.

BASİT EGZERSİZLER YAPMAK

Sabahları uyandığınızda basit egzersizler yaparak uykunuzun açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Sabahları ufak egzersizler yapmak daha enerjik olmanıza yardımcı olacaktır.

KAHVALTI

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltıda yediğiniz şeylerde bir o kadar önemlidir.Bir beslenme uzmanıyla görüşerek vücudunuzun günde ne kadar protein, karbonhidrat ve vitamine ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz

UYKUYU İHMAL ETMEMELİSİNİZ

Erken yatıp erken kalmak vücut dengesi için çok önemlidir. Belli bir uyku saatiniz olmalıdır. Geceleri vücudumuz yararlı hormonlar salgılar. Bu hormonlardan uzak kalmamakta düzenli uykunun faydalarından bir tanesi.

SU İÇMEYİ İHMAL ETMEYİN

Sabah kalktığınızda su içmek önemsiz gibi görünebilir ancak sağlığınız için çok önemlidir. Uyandığınızda yeterli miktarda su içmemek ilerleyen zamanlarda baş ağrısı, cilt sorunları gibi sorunlarla karşılaşmanıza yol açabilir.

SOSYAL MEDYA

Birçoğumuzun yaptığı şeylerden birisi de uyandığı anda sosyal medyaya girmek. Güne böyle başlarsanız beyniniz ve gözleriniz yorulacak ve uykunuzun dinlendirici hissetmesini önleyecektir.

DUŞ ALMAK

Sabahları uyandıktan sonra soğuk duş almak uykunuzu açacaktır . Her ne kadar ilk başlarda zor olsa da ilerleyen zamanlarda vücudunuz alışacaktır.

Sabahları enerjik uyanmak, Sabahları erken uyanmak,

https://www.hanpsikolojikdanismanlik.com/post/g%C3%BCne-enerji%CC%87k-ba%C5%9Flamanin-p%C3%BCf-noktalari


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: