Posted by: bluesyemre | September 27, 2021

#Almanca öğrenimi için 5 Podcast önerisi

1.Deutsche Welle – Warum Nicht https://m.dw.com/tr/almanca-öğrmanca-%C3%B6%C4%9Frenin/deutsch-warum-nicht/s-2609… A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar devam ediyor. Almancanın en temel bilgilerinden başlayarak grammer kurallarına, kültürel bilgilerine kadar diyaloglar üzerinden işleniyor.

2. Deutsche Welle – Radio D https://m.dw.com/tr/almanca-öğrmanca-%C3%B6%C4%9Frenin/radio-d/s-11210… Bu podcastin senaryosu bir radyo kanalında geçiyor. A1 ve A2 seviyeleri icin faydalı bir podcast.

3. Deutsche Welle – Mission Berlin https://m.dw.com/en/learn-german/mission-europe/s-9831… 5 dakika süren podcastlerde başlangıç seviyesinde Almanca kurallar ve kalıplar öğretiliyor.

4. Deutsche Welle – Audio Trainer https://m.dw.com/en/learn-german/deutschtrainer/s-32896… 100 bölümlük bu podcast serisinde hem durumlar üzerinde Almanca kelimeler ve kuralları öğreniyorsunuz hem de isim, fiil, zarf, sıfat gibi grammer konularının özetlendiği kısa konuşmalar dinleyebiliyorsunuz.

5. Learn German by Podcast https://learngermanbypodcast.com A1 seviyesinden başlayarak Almancanın basic kurallarını anlatıyor.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: