Posted by: bluesyemre | September 30, 2021

Performans Yönetimi (İnsan Odaklı Çevik Performans Yönetimi – Ücretsiz E-Kitap)

2021 yılını da pandemi gölgesinde geçirmeye devam ediyoruz. Bu süreç üst yönetimden organizasyonların tüm bileşenleri dahil olmak üzere herkesi derinden etkiledi. Hal böyle olunca pandemi öncesinde dahi potansiyellerini sonuna kadar kullanamayan çalışanların performansında pandemi sürecinde de gözle görülür düşüşler yaşandı. Dolayısıyla performans yönetimi organizasyonların odaklandığı temel konular arasında daha çok yer bulmaya başladı. Değişen dünyaya uyum sağlamak için organizasyonların çevik performans yönetimini benimseme noktasında daha hızlı davranması ve beklentilerin değiştiği iş hayatında çalışanlardan taleplerini de tekrar revize etmeleri oldukça kritik.

Organizasyonlar bugün değişimi ve dönüşümü kurumlarının temel yapı taşı haline getirdi. Çalışanların geçmiş ya da günlük performanslarına göre değerlendirildiği bir sistem artık geçerliliğini koruyamıyor. Bu noktada çeviklik ihtiyacı devreye giriyor. Çevikliği merkezlerine alan organizasyonlarsa pandeminin sebep olduğu bu kriz sürecini daha kolay yönetti ve kriz sonrasında önemli oranda verimlilik kaybı yaşamadan çalışmalarına devam edebildi.

HBR Türkiye ve Twiser olarak derlediğimiz bu e-kitapta yeni nesil ve çevik yönetimin, organizasyonların başarısını nasıl bir adım öteye götürebileceğini ve verimliliği nasıl arttırdığını ele alarak iş dünyasına ilham vermeyi hedefledik. Bu doğrultuda, yeni nesil performans yönetimi araçları olan OKR’ler hakkındaki “OKR’leri Bireyler Yerine Ekipler için Hedefler Belirlemek Amacıyla Kullanın” isimli makale ve “Performans Yönetiminde OKR Çağı” başlıklı röportajla OKR’lerin şirketlere olumlu katkılarını detaylarıyla ele alırken “Performans Yönetimini Yeniden Keşfetmek” ve “Covid-19 Döneminde Çeviklik” araştırmaları sizlere farklı bakış açıları sunacak.

Keyifli okumalar…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: