Posted by: bluesyemre | December 2, 2021

Ankara TEKMER (Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi)

Teknolojinin keşfinin kaçıncı yılını kutladığımızı hatırlıyor musunuz? Cevabınız hayır olabilir çünkü ismine teknoloji denmediği dönemlerden başlayarak insanlığın gelişimine paralel bir süreçten bahsediyoruz. Kimi zaman hayalin gerçeğe döndüğü nokta oldu teknoloji, kimi zaman sınırları zorlayanların yanında oldu, ama hep hayal edenlerin varış noktasındaydı.

Bize göre ismi önemli değil: Teknoloji, inovasyon, teknogirişim vs. kavramlar üzerinden yola çıkmadık. Bizi bağlayan, sınırlayan kuramsal tartışmaların tarafı değiliz. Bildiklerimizi sizlerle paylaşmak için bir merkez oluşturduk ve ismine “Ankara Tekmer” dedik.

Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi, Ankara Tekmer’i kurarken kendimize en çok sorduğumuz soru, girişimcilere herkesin sağladığı “sandalye, masa, internet bağlantısı” dışında ne verebiliriz oldu? Fikrini geliştirirken ihtiyacın olan her şeyi içine koyduk, ama asıl önemlisi Ankara Tekmer’in içine bolca girişim özgürlüğü kattık, fikirleri tartıştık, değişime olan inancımızı her yere yazdık. Hayallerini, ideallerini, yeteneklerini özgürce ortaya koyabileceğin bir yer yaptık. Kendini evinde hissetmen için ayaklarını uzatıp dinlenebileceğin uyku kabinleri de koyduk.

Hayallerini yaratıcılığınla buluşturmak için buradayız. Değişime ortak olmak, farkı hissetmek için Ankara Tekmer’e bekliyoruz. Bir de unutmadan söyleyelim “Garaj değil Tekmer”iz. Türkiye’de pek çoğumuzun teknoloji geliştirmek için garajı da yok zaten. Ama en önemlisi Ankara Tekmer’de yalnız değilsin.

Ankara Tekmer’in kurucuları da genç iş insanları. Yeniliklere inanan, piyasayı tanıyan, yaşadığın veya yaşayacağın zorlukları bilen iş insanları. Leap Yatırım grubunun her bir üyesi Ankara Tekmer girişimcilerine mentorluk yapmak, yatırım yapmak, fikir vermek, fikir almak için Ankara Tekmer’de yer alacak. Yaratıcı fikirlerini piyasa çözümlerine dönüştürürken senin yanında olacağız. Yalnızca hayal et, gel yap demiyoruz. Gel birlikte yapalım diyoruz.

Sonuç olarak dijital dünyanın kapılarını sonuna kadar sana açıyoruz. “Valla, benim aklıma gelmişti dememek için” girişimci de olsan yatırımcı da olsan seni de aramıza bekliyoruz.

Girişimci ve Yatırımcıların Buluşma Noktası Ankara Tekmer

https://ankaratekmer.com.tr/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: