Posted by: bluesyemre | February 28, 2022

Birbirinden Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Hover Zoom+ özellikle editörler için oldukça kullanışlı olan bir eklenti. Hover Zoom+ eklentisi sayesinde bir resmin üzerine fare imlecini getirdiğinizde resmin orijinal boyutunu herhangi bir yeni pencere açmadan görebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/hover-zoom%2B/pccckmaobkjjboncdfnnofkonhgpceea?

CrxMouse Gestures eklentisi sayesinde, Google Chrome tarayıcınızdaki sekmeleriniz arasındaki geçişleri veya sekmeleri kapatmanızı ayarlayabileceğiniz özel fare hareketleri atayabiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/crxmouse-chrome-gestures/jlgkpaicikihijadgifklkbpdajbkhjo

Print Friendly & PDF Bu eklenti sayesinde bir internet sayfasını yazdırmak istediğinizde sitedeki resimler, reklamlar, linkler ve bütün gereksiz unsurları kaldırarak karşınıza salt metni çıkartıyor ve üzerinde düzenlemeler yapmanıza izin veriyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/print-friendly-pdf/ohlencieiipommannpdfcmfdpjjmeolj

The Great Suspender Google Chrome içerisinde çok fazla sekme açık bir şekilde işlem yapan kullanıcıların bu eklenti sayesinde uzun bir süre boyunca kullanmadığı sekmeleri tespit edip zaman aşımına uğratılıyor ve hafızanız gereksiz bir şekilde harcanmamış oluyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/the-great-suspender/jaekigmcljkkalnicnjoafgfjoefkpeg

Session Buddy, genellikle gelirini serbest çalışmadan elde eden freelancer’lar için harika bir eklenti. Bu eklenti sayesinde sürekli açtığınız ve işinizi gördüğünüz sekmeleri birer klasör haline getirebilir ve tek tıkla hepsini aynı anda açabilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/session-buddy/edacconmaakjimmfgnblocblbcdcpbko

Better History eklentisi, normal tarayıcı geçmişi akışınızı çok daha detaylı bir hale getiren bir eklenti. Bu eklenti sayesinde tarayıcı geçmişinizdeki ziyaret edilmiş sitelerin ziyaret edilme tarihlerini saniyesine kadar görebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/better-history/egehpkpgpgooebopjihjmnpejnjafefi

OneNote Web Clipper, Microsoft’un yayınladığı resmi bir not alma eklentisidir. Bu eklenti sayesinde bir internet sitesinde bulduğunuz işinize yarayacak bir yazıyı direkt olarak düzenlenebilir bir biçimde not alıp bulutunuza kaydedebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/onenote-web-clipper/gojbdfnpnhogfdgjbigejoaolejmgdhk

Unshorten.link Özellikle bir dosya indirmeye çalıştığınız veya Twitter’dan bir haber sitesinin içeriğine gitmek istediğiniz zaman karşınıza kısaltılmış yönlendirici linkler çıkabiliyor. bu eklentisi sayesinde kısaltılmış linklerde zararlı yazılım varsa öğrenebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/unshortenlink/gbobdaaeaihkghbokihkofcbndhmbdpd

Colorblind – Dalton for Google Chrome farklı tür renk körlüğü yaşayan insanlar için siteleri ona uygun renk ayarlarıyla düzenleyen oldukça faydalı bir eklenti. Eklentide renk körlüğü hastalığı bulunan insanlar için siteler özel olarak optimize ediliyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/colorblind-dalton-for-goo/afcafnelafcgjinkaeohkalmfececool

Google Translate eklentisi bildiğimiz Google Çeviri hizmetini çok daha kullanışlı bir hale getiriyor. Bu eklenti sayesinde bir internet sitesindeki yazıyı seçtiğiniz zaman, direkt olarak seçenek sayesinde o yazının çevirisini istediğiniz dilde görebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb

Awesome Screenshot and Screen Recorder sayesinde tarayıcınızda açtığınız sitelerin ekran görüntülerini direkt olarak alabilir, kırpma ve çizme gibi düzenlemeleri yapabilir, istediğiniz yere kaydedebilir ve istediğiniz platformdan paylaşabilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/awesome-screenshot-and-sc/nlipoenfbbikpbjkfpfillcgkoblgpmj

TinEye Reverse Image Search eklentisi, elinizde bir resmin kalitesiz hali bulunduğunda ve daha kalitelisine ihtiyacınız olduğunda işinize çok yarayabilecek bir eklenti. Bu eklentide bir resmi aratıp resmin benzerlerini kapsayan internet sitelerini görebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/tineye-reverse-image-sear/haebnnbpedcbhciplfhjjkbafijpncjl

WhatFont eklentisi, özellikle Photoshop üzerinde çalışmalar yapan serbest çalışanlar için fazlasıyla faydalı bir eklenti. Bu eklenti sayesinde internette karşılaştığınız bir yazının fontunu direkt olarak görebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/whatfont/jabopobgcpjmedljpbcaablpmlmfcogm?hl=tr

Custom Cursor for Chrome™ – Özel imleç Bu eklenti sayesinde tarayıcı üzerindeyken fare imlecinizi istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. İsterseniz eklentinin kendi fare imleçlerini kullanabilir, isterseniz farklı imleçler indirip kullanabilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/custom-cursor-for-chrome/ogdlpmhglpejoiomcodnpjnfgcpmgale?hl=tr

Dark Reader Bu eklenti sayede herhangi bir siteyi karanlık modu bulunmasa bile karanlık modlu gibi görüntüleyebiliyorsunuz. Ek olarak kontrastı, parlaklığı, sarılığı ve griliği istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh?hl=tr

Google Chrome’dan bir eklentiyi kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey farenize sadece iki kere tıklamanız. Kaldırmak istediğiniz eklentinin üzerine gelerek sağ tıklayın ve seçenekler arasından ‘Chrome’dan kaldır’ seçeneğini işaretleyin.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: