Posted by: bluesyemre | March 31, 2022

Anadolu’da Yaşam (TRTBelgesel)

Anadolu’da Yaşam’ın bu bölümünde, Anadolu’nun bozkırlarında yaşamını sürdüren insanların hikayelerine tanık oluyoruz. Bozkırda yaşayan köylülerin geleneklerine ortak olurken koyun sürüsünün nasıl otlatıldığını ve dağda avcılığın hangi şartlar altında yapıldığını yakından gözlemliyoruz. “Anadolu’da Yaşam” ile Anadolu’nun eşsiz coğrafyası ve insan hikayeleri TRT Belgesel’de bir araya geliyor.

Anadolu’da Yaşam’ın bu bölümünde, yaylalarda süren farklı yaşam mücadelelerine tanık oluyoruz. Yaylada kalan köylülerin geleneklerine ortak olurken koyun sürüsünün nasıl otlatıldığını ve arıcılığın nasıl yapıldığını gözlemliyoruz. “Anadolu’da Yaşam” ile Anadolu’nun eşsiz coğrafyası ve insan hikayeleri TRT Belgesel’de bir araya geliyor.

Anadolu’da Yaşam’ın ilk bölümünde, Anadolu ormanlarında geçen farklı yaşam mücadelelerine tanık oluyoruz. Ağaçlar gibi ormanda yaşayan canlılar için de kışa hazırlık vakti geliyor. Mantar toplayıcıların, ormancıların, karakovan arıcılarının, mangal kömürü üretenlerin ve çam fıstığı toplayıcıların hikayelerine kulak veriyoruz.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: