Posted by: bluesyemre | May 8, 2022

Her bilgisayarda bulunması gereken 10 ücretsiz program

Fire Alpaca https://firealpaca.com/

Mac ve Windows platformlarına indirebileceğiniz bu ücretsiz yazılım sayesinde dijital çizimler yaparak güzel işler çıkarabilirsiniz.

Calibre https://calibre-ebook.com/

Açık kaynak kodlu bu uygulama, E-kitap formatındaki bütün metinleri okunur bir biçimde size sunuyor. Ayrıca pdf gibi formatları da açabiliyor.

VLC Media Player https://www.videolan.org/index.tr.html

Oldukça basit görünümlü bir ara yüze sahip olmasına rağmen video oynatma konusunda çok başarılı bir iş çıkartan VLC, kopamayacağınız en önemli yazılımlarınızdan biri haline gelecek.

Shotcut https://shotcut.org/

Bu ücretsiz video düzenleme uygulamasıyla, profesyonel video düzenleme uygulamalarından bile daha iyi performans alabilirsiniz.

Audacity https://www.audacityteam.org/download/

Bütün platformlarda kullanabileceğiniz bu ses düzenleme yazılımı, ses kaydetmenize ve ses düzenlemesi yapmanıza olanak sağlıyor.

Zotero https://www.zotero.org/

Bilimsel araştırma ve alıntı kaynaklarını toplama yazılımı olan Zotero, tamamen ücretsiz ayrıca Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda eklentisi de mevcut.

ShareX https://getsharex.com/

Windows için kullanılabilir halde olan bu açık kaynaklı uygulama, ekran görüntüsü alma ve bununla bağlantılı işlemler konusunda önde gelen yazılımlardan. Kendi sitesinden indirilebileceği gibi Steam platformu üzerinden de indirmek mümkün.

Dashlane https://www.dashlane.com/

Pek çok mobil ve bilgisayar platformunda yer alan bu yazılım sayesinde internet siteleri ve uygulamalarda şifrenizi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Ücretsiz versiyonu 50 şifreye kadar kayıt imkanı sağlıyor.

Darktable https://www.darktable.org/

Açık kaynaklı fotoğraf düzenleme yazılımı Darktable, fotoğraflarında profesyonel bir görüntü yakalamak isteyenler için oldukça doğru bir tercih.

Lightworks https://lwks.com/

Bir diğer ücretsiz dijital video düzenleyici yazılım olan Lightworks, Quentin Tarantino’nun efsane filmi ‘Pulp Fiction’ın post prodüksiyon aşamasında dahi kullandığı ve sürekli geliştirilen bu yazılım oldukça işinize yarayabilir.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: