Posted by: bluesyemre | August 8, 2022

Ya sizin isminiz nedir? #ZeynepDemir

İsim analizi, gezegenlerin harfleri nasıl etkilediğini ortaya çıkaran “akrofonoloji” denilen bir bilim koluyla açıklanıyor. Bu bilimde, harflerin karşılığı olan gezegenlerin özelliklerinin belirlenmesi ile isimlerin karakterlerini ortaya çıkarılıyor. Analiz buna göre çıkarılınca, genel özellikler ile isminizin karakterinize nasıl etki ettiğini siz de görmüş oluyorsunuz.

İsim analizi, gezegenlerin harfleri nasıl etkilediğini ortaya çıkaran “akrofonoloji” denilen bir bilim koluyla açıklanıyor. Bu bilimde, harflerin karşılığı olan gezegenlerin özelliklerinin belirlenmesi ile isimlerin karakterlerini ortaya çıkarılıyor. Analiz buna göre çıkarılınca, genel özellikler ile isminizin karakterinize nasıl etki ettiğini siz de görmüş oluyorsunuz.

Dünya kuruldu kurulalı insan gözüyle görüp, elleriyle tanımlayabildiği her şeye isim atfetmeye başladı. Ardından bu isimler yeterli gelmeyince elleriyle tutup, göremediği ve duyabildikleri soyut kavramlara da isimler vermeye başladı. Canlı veya cansız varlıkların dışında eylemlere karşı da isim vermeye başlayınca şu düşünceyi idrak etti. “Eğer bir varlığa, bir duyguya, bir nesneye veya bir olguya isim verebiliyorsa, onu resmi olarak tanımış ve varlık vermiş oluyordu.” Bir nevi insanın üç boyutlu algısında tanımlamış oluyordu.

Peki, isim analizi nasıl yapılıyor?

İsim analizi, gezegenlerin harfleri nasıl etkilediğini ortaya çıkaran “akrofonoloji” denilen bir bilim koluyla açıklanıyor. Bu bilimde, harflerin karşılığı olan gezegenlerin özelliklerinin belirlenmesi ile isimlerin karakterlerini ortaya çıkarılıyor. Analiz buna göre çıkarılınca, genel özellikler ile isminizin karakterinize nasıl etki ettiğini siz de görmüş oluyorsunuz.

Bu şekilde yapılan çalışmada, aynı ismi taşıyan insanların aşağı yukarı analizleri aynı oluyor. Bu da sizin “isimsel özellikleriniz” oluyor. Bu çalışma aynı astrolojide ki burçlar mantığıyla aynı çalışıyor. Aynı burcu taşıyan insanların genel hat analizleri nasıl aynı oluyor ise, isimsel analizleri de aynı şekilde aynı oluyor. Örneğin aslan burçlarının genel özelliklerini taşıyan kişiler gibi.

Evrende her sözcük bir enerjidir. Sesler de birer titreşim. Çıkan her farklı sesin bileşeninin titreşimi birbirinden farklıdır. Tıpkı parmak izleri gibi dersek daha kolay tanımlamış oluruz. Çıkan bu sesler evrende asla yok olmaz, sonsuzlukla serbestçe gezinir. Bu yüzden isimlerimiz de birer sözcük olduğundan her bir harfiyle geçmişimizden, soyumuzdan, ırkımızdan, rengimizden, dilimizden bugüne gelen geçit görevi üstlenir.

İsimlerimiz hayat boyu bize milyonlarca kez tekrarlanır. Bize ne isim takılırsa, o bizim duyularımızdan geçer ve titreşimi bizi şekillendirir. “Bir şeyi kırk kere söylersen gerçek olur” atasözünde söylendiği gibidir. Bize verilen isimlerimiz de böyle büyülü bir etkiye sahiptir. Bir süre sonra isimlerimiz biz, biz isimlerimiz oluruz.

Hadi hep beraber aşağı yukarı isimlerimiz bizi nasıl tanımlıyor bulalım mı? (Tabii ki, bu işin uzmanlarının yaptığı analizler gibi detaylı ve bilimsel bir çalışma yapmayacağız. Sadece genel hat çıkaracağız.)

Öncelikle, özelliklerimizin analizini yaparken alfabedeki her harfin zodyaktaki burçların enerjisine denk gelerek ilişkilendirildiği bir listeden yararlanacağız.

A: Liderlik, baskın olma, yöneticilik, önderlik. B: Duygusallık, önsezileri kuvvetli olma, ağırbaşlılık, naiflik. C: Güzel sanatlara yatkınlık, kendini kolay ifade etme, dışa dönük olma. Ç: Zevk ve sefa düşkünlüğü, eğlenceyi sevme, dünyadan tat alma isteği. D: Hırs, başarı isteği, girişim, başarıya odaklanma. E: Aynı anda zıt duyguları yaşama, içedönüklük, merhamet. F: Güvenilir kişilik, sorumluluk duygusu, sosyallik. G: İnatçı, gergin, güven arayışı, içedönüklük, hayal kurma gücü. H: Sakin, gerginlik, önde gitme duygusu, istikrarsızlık. I: Hassas, orijinallik, yalnızlığı sevme, duygusal, ince ruh. İ: Kırılgan, detaycı, kibar ve zarif. J: Kıskanç, istikrarlı, marjinal olmayı seven, yaratıcı düşünebilen.

K: İlham dolu, ikilem yaşayan. L: Sanatı seven, kabiliyetli, seçici, kendine güvenen. M: Yüksek zekalı, çalışmayı seven, eğlenceye düşkün, gerçekçi. N: Sağduyulu, cesaretli, değişikliği sevmeyen. O: Toplumu önemseme, ün sahibi olma isteği, gizemli olmayı seven. Ö: Duygularını dışa vuramama, utangaçlık. P: Kendinden emin kişilik, sakinlik. R: Heyecanlı yapı, kinli, affetmeyen, karar vermede zorlanma. S: Aşırı hayal kuran, entrikayı seven, hırslı. Ş: Hızlı, üretken, ileriyi gören. T: Ketum, güçlü, büyük idealleri olan. U: İnançlı, sakin, yardımsever, hümanist. Ü: Başarılı olmayı kendine hedef koyan, ağırbaşlı. V: Değişikliği seven, farklı tarzı benimseyen. Y: Geçmişle yaşayan, duygusal, kararsız. Z: Bilime önem veren, maddiyatı seven, hırslı.

 “İ-Ö-M-B-D-R-İ-Ç-C” harfleri eğer isimin başında ise bu kişilerin; ağırlıklı olarak huzur arayan kişiler olduğu söyleniyor. Bütün zorlukların üstesinden gelebilecek, geçmişiyle yüzleşmiş ve her şeyi geride bırakma sabrına ulaşmış kişiler yine başlangıç harfleri bunlar olan isimlerden çıkıyor. Ayrıca istediği zaman susmayı çok iyi becerebilen kişiler, başlarında yine bu harfler olan insanlardan çıkıyor.

“H-Ş-İ-M-B-Y-T” ile başlayan isimler ise; ortaklıklarla içe içe olunan ilişkilerde, fedakarlıklar ve yanılgılar ve kararsızlıklar yaşayabilecek kişiler olma ihtimali yüksek olan kişiler olduğu düşünülüyor. Bulunan ortamlara göre kariyer konusunda ki belirsizliklerin eğer bir tetikleyici ile tetiklenirse değişebilecek insanlar olduğu söyleniyor. Çünkü bu harflerle isminiz başlıyor ise, yeniden başlama enerjinizi kalbinizin en derinliklerine sakladığınızı ve bu ateşin ortaya çıkması için bir sebebe ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Astrolojik olarak harfleriniz size artık kim dostunuz kim düşmanınız bilmeniz gerektiğini söylüyor. Hayat bu insanları biraz yoruyor olabilir, büyük bir açılımda büyük resmi görmenizi söylüyor.

“”K-M-N-V-Z” harfleri eğer isminizin içinde bir yerdeyse; çevreden gelen desteklerin sonunda yeteneklerin ortaya konulmasıyla mutlak başarı elde edebileceğini, ama artık işi ele almanız gerektiğini, aslında çok güçlü karakter olduğunuzu söylüyor. Bu harflere sahip olanlar; duygularını artık bir kenara koyarak mantığını devreye sokmalarını belirsizliklerin üzerini kapatıp, güçlü insanlarla yola çıkmalarını zayıfları bırakmalarını, anca bu şekilde sahip oldukları bilgiyi kullanabileceklerini ve de maneviyatının da ancak bu şekilde kuvvetlenebileceğini söylüyor. Unutmayın, hayat zor ve zayıflarla sizi yarı yolda bırakabileceklerle bu yola çıkılmıyor.

Bir de başarılı bir meslek hayatı için hangi harfler tercih edilebilir?

Bunun için bazı literatüre giren görüşleri söylemek istiyorum. Sadece 1945 yılında Shirley isminde bir astrolog on binden fazla ismin doğum haritasını çıkartarak analiz etmiş; 1980’den bu yana tüm dünyada seksen yedi binden fazla ismin doğum haritası çıkarılmıştır. Buna göre isim yelpazesinde; seslerin titreşimine göre, kariyer konusunda “K” harfinin baskın olduğunu belirtemeden geçemeyeceğim. Özellikle “A” ile başlayan isimlerde de enerjinin en yüksek olduğu görmüş bulunmaktayım. Bu konuda en açık örnek; Kemal Atatürk’tür.

Yine bir astroloğun kariyer konusundaki harf listesini de sizlerle paylaşmak isterim. Kendi hayatınızdaki kişilere göre analizinizi kendiniz yapabilirsiniz. İsimlerinde “A-K-S-M-U-Y” harfleri olanları şanslı olarak belirlemiş, bu kişileri borsa ve finans mesleği için uygun bulmuş. Bu kişileri özellikle borsa, finans, muhasebe, maliyet konularında yani sayısal mesleklerde başarılı olabileceğini söylemiş. “S” harfini, mimar, mühendis, yazarlık, gazetecilik ve medya konusunda yolunun açık olacağını; “M” harfinin finans, pazarlama, ticaret işlerinde başarılı olma ihtimalini yüksek bulmuş.  “K” harfinin yönetmekte iyi olacağını, dolayısıyla yönetici olması gerektiğini söylemiş. “L-C” harfi sanatın her kolunda kendini göstereceğini, “B” harfinin insanların çalışma hayatlarında, prosedür işlerini halletmekte uzman olacağını söylemiş. Yani idari işler ve insan kaynakları diyebiliriz.

Bundan dolayıdır isim analiziniz der ki, ya farkında olarak olman gereken kişi olursun ya da sana yakıştırıp verilenler seni tam da olman gereken kişi haline getirir.

En büyük sihir, dilden çıkan kelimelerdir. Diliyorum; güneşe aşık olmasına rağmen adı “ayçiçeği” konan çiçek kadar insanlar tarafından yanlış tanımlanmazsınız.

https://haberton.com/ya-sizin-isminiz-nedir/


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: