Posted by: bluesyemre | September 26, 2022

Yeni Müzikler Keşfetmenize Yarayacak 10 Harika Web Sitesi

1. Last FM Türler arasında dolaşarak yeni sanatçılar ve şarkılar keşfetmenize olanak sağlıyor, aynı zamanda listeleriyle de son derece başarılı.

2. Album Colors of the Year Bu siteye bayılacağınıza eminim. Yılın albümlerini kapaklarının renklerine göre karşınıza getiriyor. Aynı zamanda albümlerin kapaklarındaki baskın renklerin renk kodları da hemen altlarında belirtilmiş. Ruh haliniz renklere göre belirleniyor.

3. Music Map Sevdiğiniz bir sanatçının ya da grubun ismini girin, size onlarca benzer isim çıkarıyor.

4. 8tracks 8tracks de müzik listeleri yaratabildiğiniz ve başkalarının listelerine erişebildiğiniz süper bir web sitesi. Türlere ve ruh halinize göre filtreleyebiliyorsunuz.

5. SoundCloud Soundcloud’u neredeyse internet kadar eski… 🙂 Bu sebeple bilmeyen yoktur belki ama verimli kullanabiliyorsan harika işler çıkaran bir web sitesi bu. Kendi yaptığınız müzikleri yayımlayabilmenizin dışında, bu müzikleri keşfedebildiğiniz de bir yer.

6. Bandcamp Yine müzik keşfedebildiğiniz bir web sitesi olan Bandcamp’in en büyük farkı ana akım olmayan müzik grupları ve plak şirketleri için bir vaha olması.

7. Black Cab Sessions NPR’ın Tiny Desk konserleri gibi Black Cab Sessions da öyle şahane bir müzik ortamı sunuyor hem müzisyene hem dinleyicisine. 2007’de başlayan bu projede müzisyenler meşhur siyah Londra taksisinin arka koltuğunda oturup müzik yapıyorlar!

8. AllMusic İleride çıkacak olan ve yeni çıkan albümleri takip edebildiğiniz, yine tür seçimi yaparak yeni müzikler keşfedebildiğiniz ve albümler ve şarkılar üzerine makalelere ulaşabildiğiniz çok keyifli bir web sitesi AllMusic.

9. Second-Hand Songs Adından da anlayabileceğiniz üzere burası bir ikinci el şarkılar ve onların geçmişleri ve gelecekleriyle alakalı bir web sitesi.

10. WhatSong Bir dizide ya da filmde çalan şarkıların listelendiği bu sitede aynı zamanda Apple Music, Spotify ve Amazon bağlantılarıyla albüme ya da şarkıya anında ulaşabiliyorsunuz.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: