Posted by: bluesyemre | December 27, 2022

120 Dakika #BSMKolektif

BSM Kolektif, 2011 yılından beri çalışmalarına devam eden biz BSM-Bağımsız Sinema Merkezi emekçilerinin, sinema dışındaki görsel ve işitsel yaratıcı üretim çalışmalarını ve bu çalışmaların olabildiğince fazla insanın katılımıyla gerçekleştirilmesi çabasına verdiği başlıktır.

Yeni programımız 120 Dakika’nın ilk bölümünde Anıl Aba, Can Serhat Halis, Nevzat Evrim Önal, Sertaç Canbolat, sinemadan ekonomiye, gündelik hayattan uluslararası siyasete bir çok alanda kapitalizmin yarattığı sonuçları tartışıyor.

Sosyalizmin nesi iyi? Sosyalizmde her şey gri mi? Herkes tek tip mi giyiniyor? Doktorlarla çöpçüler aynı maaşı mı alacak? Kapitalizm devrilmese de orta yolu bulsak olmaz mı? Hepsi ve daha fazlası yeni bölümde! Hazırlayanlar: Anıl Aba, Can Serhat Halis, Nevzat Evrim Önal, Sertaç Canbolat

120 Dakika programının bu haftaki bölümünde gerçekten “Her şey sınıfsal mıdır?” sorusu üzerine konuşuyoruz.

120 Dakika’nın yeni bölümünde internette yapılan yorumlardan meyhane muhabbetlerine kadar bir çok yerde tekrarlanan “Bu halk için değmez” yaklaşımını masaya yatırıyoruz. Siz de programı izlediğinizde yorumlarınızla bize katılır, görüşlerinizi bildirirseniz seviniriz.

https://www.youtube.com/@bsmkolektif


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Categories

%d bloggers like this: